5-6 Aylık Kedim Çiftleşti? Hamile Olmasının Zararları Nelerdir?

Sokaktan sahiplendiğimiz kedimiz 5-6 aylık oldu bir kaç gün önce kızgınlık dönemine girmiş ilk defa kedi beslediğimiz için başta anlayamadık ne olduğunu ama Bahçeli evimiz olduğu için çiftleştiğini gördüm hamile olması muhtemel ama kedi için sakıncaları nelerdir? Biraz bilgi almak istiyorum

15 CEVAP

Warriorsans

Genelde bu tarz ilk doğumlarda komplikasyonlar gelişiyor bence geç kalmadan kedinizi kısırlaştırın

betulbakioglu

dogumu kaldiramaz cunku anne de gelisim evresinde dusuk yapar buyuk ihtimalle veya anne kedi ölebilir

aslihan_e

Zaten bahçeye çıkan kedi her an risk altında bunu kabul etmeniz gerek. Özellikle karma aşıları tam değilse her an gençlik hastalığı kapıp ölebilir ya da köpek saldırısına uğrayabilir. Onun dışında sokakta zaten o aylarda hamile kalıyorlar. Genelde yavrular yaşamıyor ya da kırık kuyruk gibi sorunlu doğuyorlar. Sağlıklı yavrular da doğabilir tabi.

Busraskanli

Çiftleşeli bir kaç gün olduysa bence kan tahlili yaptırıp direkt kısırlaştırın. Arkadaşlar bahsetmiş zaten. Bir sürü olumsuz sonuçla karşılaşabilirsiniz. Zaten kediniz daha yavru. Bir de yavru doğurup onlara mı bakacak. Yazık olur.. Kısırlaştırmak en sağlıklısı

latte9

Kaç kg yavrunuz

sevvalcmn

çiftleşeli bir kaç gün olduysa kısırlaştırmak için geç değil hemen tahlillerini yaptırıp kısırlaştırmanızı öneriririm doğum için çok küçük

Gizem8822

Bence kedinizi riske atmayın kısırlaştırın çok küçükmüş

Selenay1

Benim arkadaşımın kedisi ölmek üzereydi doğururken o da bu şekilde çok küçüktü umarım bir şey olmaz ama dikkat edin yani

AhsenAise

Hastalık kapmış olabilir, sokaktaki yaşıtları genellikle ilk gebelikte tüm yavrularını kaybederler,gebe değil ise hemen, gebe ise doğumdan sonra kısırlaştırma yapmanızi naçizane öneririm

Busraskanli

Merhaba. Çiftleşmenin üzerinden kaç gün geçti? 15 gün civarıysa kısırlaştırabilirsiniz. Geç olmadan veterinerinerinize danışın bence

Aşıları tam çiftleşmeden bir kaç gün önce yaptırmıştım şuan yapılacak bir şey yok mu? Bende hamileliği kaldırabilir mi? Düşünceliyim

Bir kaç gün oldu çiftleşeli

Zaten sokaktan sahiplenmiştik ama hep evde baktık. Sokakta kalsa da Bu yaşlarda hamile kalması muhtemel ama hamileliği kaldırabilir mi? Düşük yapma ihtimali nedir? Nasıl komplikasyonlar görülüyor?

Jeffroshum

Vitamin desteğini aksatmamanız lazım biraz küçükmüş kızınız. 3. Haftadan sonra veterinerde ultrasonla baktırabilirsiniz. Ki eğer hamile kalmamışsa kilosu yetiyorsa (2,5 kilo üstü) kısırlaştırın. Her zaman hamilelik olacak diye bir şey yok kızgınlık döneminde birden fazla kediyle çok kez çiftleşiyorlar hamile kalabilmek için.

Oqrenerde06

Doğum için çok küçük veteriner den yardım alın lütfen