Kedi Mamasına Karınca

Cerezler

Arkadaşlar, kedilerimin mamasına karıncalar gelip duruyor. Mama kapları da yerden yüksek ama yine de geliyorlar. Mamayı karıncalardan uzak tutmanın, korumanın bir yolu var mı?

3 CEVAP

Lils

Mama kabının altına su dolu tepsi koyuyorum eğer karınca varsa

Sezgek

Ben de mutfakta çok sıkıntı çekmiştim öldürmekte istemiyordum çıktıkları yeri buldum ve oraya pul biber koydum kesin çözüm asla gelmiyorlar ama pul biber orada mutlaka duracak zaten çık küçük bir yerden geldikleri için böyle 3-4 pul yetiyor oraya deneyebilirsiniz

bademthecatt

Belli dönemlerde birden çıkıyorlar ve kurtulmak çok zor😂 mama kabının etrafına veya çıktıkları yerlere limon sıkarsanız çıkmazlar belki ben ne denediysem hep çıktılar öğünlü besliyorum mama kabında mama bırakmamaya çalışıyorum o zaman üşüşmüyorlar kedim genelde mamasını verdiğimde birkaç saat içinde bitiriyor zaten burda yerimi aldım etkili önerisi olan varsa takip edicem