Kedim Perdeleri Yırtıyor

Sakizzz2

Kedim bugün annemin daha yeni diktirdiği 1 aylık perdesini boydan boya yırtmış çok kötü benim kendi evim olsa asla dert etmem ama annemin aşırı canı sıkıldı ve bu ilk değil daha önce ki perdeleri yırtmıştı yani bunun için bir çözüm var mı çünkü annem sahiplendirmemi istiyor ama ben asla bırakmak istemiyorum

11 CEVAP

Roe cat çift taraflı bant. Annemin baza başlığını mahvetti. Koltukları da aynı duruma getirmemesi için aldım işe yaradı. Benim sandalyeler gitti deri kaplı, banyo paspası lime lime oldu nasıl becerdi diye hala düşünüyorum ama bu aralar hem hareketli hem agresif evde yırtabileceği ne varsa yırttı. Bayramda eve gideceğiz bakalım ne yapacak. Ailemin de sınırlarını zorlamak istemiyorum ama yapacak birşey yok.

NorthNight

Bizim kız normalde tırmalama tahtası dışında hiç bir şeye zarar vermezdi. Geçenlerde ne olduysa ara bir yerde rulo halinde duran halıya kafayı takmış üstündeki kumaş halı kılıfını yırtmıştı hemen. Ambalaj bantını çift taraflı bant gibi 2ye katlayarak yapıştırdım bi kaç noktasına. Bir iki denedi bıraktı perdelerin etek uçlarına yapabilirsiniz sizde birde tırnaklarını daha sık kesin ne kadar az sivri olursa yırtma ihtimali azalır haliyle.

izmirle

Annenize yeni perde yaptırın yoksa sıkıntılı günler sizi bekliyor

Sakizzz2

Uç kısmından yırtmamış sanırım sinek görmüş ve perdeye atlamış bant bence işe yaramaz üst tarafı baya yırtılmış kullanılacak gibi değil tırnakları da kesiliyor yeni perde yaptırıcam yine aynısı olucak annemlerde istemiyor artık Off çok kötü bir duruma soktu beni şu an küçük yaramaz

Sudeckmkc

Maalesef koltuk halı tırmalaması bir şekilde engellenir ama perdeye çözüm yok. 8 kiloluk dana kedim üç günlük perdeme atlayıp yırttı üstüne kornişin kırılması da cabası. Stor ya da zebra perde alın kedili evde tül perde olmuyor

aslihan_e

Kediniz 2 yaşından küçükse bu tür davranışları çok normal. 2 yaşından sonra tam yetişkin olup hareketleri, oyuna olan ilgisi azalıyor. Perdeyi ona yasaklamalısınız, bu zamana kadar aslında öğrenmiş olması gerekliydi. Hayır'ı öğretmediniz mi? Annenize biraz daha büyüyünce bu tür davranışlarının azalacağını söyleyin.

iremdemir16

Benimde odamdaki perdeyi yırtmıştı kedim, kalın perde aldım tül kullanmıyorum artık

cat_expert

Koltuk falan olsa çift taraflı yapışkan bant kullanılabilir ama perde için yapacak bir şey yok, odaya sokmayacaksınız tek çözümü bu.

bademthecatt

Bademin hiç perde tırmalama huyu olmadı küçükken birkaç kere yapmışlığı var şuan 3,5 yaşında arada perdenin arkasına geçip oynuyor ama zarar vermiyor perdeye 1 yaşına kadar bu zarar verme durumları daha sık oluyor ondan sonra sakinleşiyorlar biraz daha hasta olan tedavi ettirdiğimiz birkaç yavrumuz perdelerle çok oynuyorlardı bizde uzun perdelerin en üst kısmından düğüm atıyorduk yere sürtmediği için ilgilenmiyorlardı deneyebilirsiniz belki işe yarar

Miniss

Ailemle yasiyorum ve en buyuk korkum perdeyi yirtmasi .ben surekli tirnaklarini kisa tutuyorum cunku balkon kapiso acik olunca perdenin arkasina sinekler geliyor ve direk atliyor tirnaklari kesik olmasa coktan yirtilmisti onun haricinde aksamlari perdeyi kenara çekiyorum.umarım bir sey olmaz