Kedi Kumu İçin Koku Giderici

iremdemir16

Kedi kumuna koyulan koku giderici görmüştüm, kullanan var mı hangi markası iyi acaba, ben şuan bigcat pelet kullanıyorum, topaklanan pelet ve koku giderici önerisi olan var mı acaba

7 CEVAP

Mehmetneroo

Karbonat varsa karbonat koyabilirsiniz çok etkili

AhsenAise

Kiloluk karbonat alıyorum ,hem dezenfekte ediyor hem kokuyu alıyor,kimyasal içerikli koku gidericileri tercih etmiyorum

iremdemir16

Teşekkür ederim deneyeceğim

pasakli_

karbonat herkesin önerisi ama çok sağlıklı değil kedilerin ciğerlerine yapışıp üst solunum yolu enfeksiyonuna neden oluyor. kokulu kumlarla neredeyse aynı zararı veriyor aktif karbon alın bence en sağlıklı olan şimdilik o.
ancak asıl önemli olan kedinizin kumu neden kokuyor. yeteri kadar mı temizlenmiyor? ev yemeğiyle mi besleniyor? mama kalitesinden mi kokuyor? yada en kötüsü enfeksiyon ya da parazit mi var?

iremdemir16

Ev yapımı yaş mama verdiğim zamanlar kokuyor ve önlemek için kullanmak istiyorum

poverpuff

ben hemen hemen her tuvalet temizliginden sonra bir fiske atıyorum karbonat. yarım çay kaşıgı diyebilirim. memnunum. aktif karbonlu sıfır toz, pahalı bir kum kullanıyorum ben de. koku oluyor ne olsa bir miktar. gideriyor karbonat. yenebilen karbonat benimki bu arada. saglıkla kalın 🐈

bademthecatt

Karbonat birkaç kez kullandım kumuna artık kullanmıyorum dışkısını evde olduğumda yaptığı gibi aldığımda koku problemi olmuyor. Karbonatta asitli olduğu için kedi idrarını yaptığında idrardaki asitle birlikte tepkimeye girermiş buda zararlıymış kedilere