Sokaktan Kedi Buldum Ama Kısırlaştırılmış Dı Ev Kedisi Gibi Acaba Sorun Olur Mu

Polatlv13

Sokaktaki kediyi eve almayı düşündüm balkonda izole bir yer yaptım buranın havası sıcaktır sorun olmaz acaba bu kedi kısırlaştırma işlemi için aşıları yapılmış mıdır

6 CEVAP

iremdemir16

Veterinere götürüp daha detaylı bilgi alabilirsiniz ne desek olmaz, yanlış bilgi vermeyelim

martuyl

Aşılarının yapılmış olması çok duşuk ihtimal :) Ve evet balkonda kedi bakmasanız iyi olur, hava sıcak demişsiniz de zaten yaza girdik, havalar giderek sıcak olacak, o da kötu :)

aslihan_e

Aşı geçmişi bilinmeyen kedi hiç aşılanmamış gibi düşünülüp aşılanmalıdır.

meov

bir veterinere götürün çipi var mı baksınlar. çip vücudunun içinde. çipi varsa aşıları da görünür. sahibi varsa zaten çipten bulur almaya gelir.
çipi yoksa iç dış parazit falan aşıları yapılması lazım. hem kendi için hem sizin için hastalık var mı baksınlar. mantar falan varsa size de bulaşmasın.

Gimlihanim

Balkonunuz sıcak olur. Eve alsanız daha iyi olur. Evde başka kediniz varsa aşı süresi bitene kadar izole etmeniz gerekir. Çipi olduğunu sanmıyorum ama yine de kontrol ettirin derim. Çipi yoksa, aşısız gibi aşı programı oluştururlar diye tahmin ediyorum.