Kedim Fazla Kusmuş . Yardımcı Olabilirmisiniz Lütfen.

edavanli

arkadaşlar merhaba salona geldiğimde kedim halıya fazla miktarda kusmuştu kusmuğunu inceledim yaş mamaları çiğnememiş hepsi tüm duruyodu. ve kıl dolanmıştı kusmuğuna sebebi ne olabilir?

7 CEVAP

zeynandkekik

Merhaba, öncelikle geçmiş olsun. Belki tüy kusmaya çalışmıştır ama mamalarını sindirmeden bütün olarak çıkardıysa mide problemi yaşıyor olabilir. Bizim de gastritimiz var ve mamaları bütün olarak kusma şikayetiyle gitmiştik hekimimize. Lütfen en kısa zamanda veteriner hekiminize danışıp, sebebini bulmaya çalışın. Çünkü başka birçok sebebi olabilir ve müdahale gerekebilir (mama değişikliği, vs.).

bademthecatt

Bir kere kustuysa problem olmaz ama günde 2-3 kere kusuyorsa belirli aralıklarla o zaman hekime danışın. Muhtemelen hızlı ve bütün olarak yediği için kusmuştur malt miktarını şu mevsim geçişi döneminde bir tık arttırabilirsiniz kusma problemi devam ederse dediğim gibi hekime danışın

Anonymus683514

Eğer yaş mamayı yedikten sonra kustuysa mamadan ötürü olabilir. Geçenlerde benimki de buradan aldığım bir mamayı yer yemez kusmuştu.

gokhansultan

Kusma tek bir sefer olmuşsa mama bozuk olabilir ya da mamadaki bir maddeye toleransı olmayabilir kedinizin. İştahında hareketinde bir sıkıntı yoksa sorun olacağını düşünmüyorum.

iremdemir16

Bi arkadaşımın kedisi tarakla oynarken kılları yiyip kusmuştu, farkında olmamışlardı, bir yerden saç bulup yediysede olabilir

cat_expert

Malt kullanıyor musunuz?

edavanli

evet kullanıyorum