Kedim Çok Yemeye Başladı.

oamac26

Merhaba. Erkek kedim kısır olduktan sonra bozita tahılsız geyik etli mama vermeye başladık. Her sabah 70-80 gram arası mama koyuyorum ama öğleden sonra 6 gibi maması bitiyor. Kilo alır diye koymak istemiyorum ama kıyamıyorum da. Ne yapmam lazım

6 CEVAP

bademthecatt

Kısır kediler hızlı kilo alıyorlar o yüzden dikkat etmek gerek şuan kaç kilo? kilosuna göre günlük yemesi gereken mama miktarı mama paketinde yazar veya 70-80 gram yiyorsa o mamayı sabah vermek yerine iki veya üç öğüne bölebilirsiniz

Cennet29

2 öğüne bölebilirsiniz mamasını tek seferse koymak yerine 😊 birde hareketliyse yemesinde bi sakınca yok bence. Kimi kedi yiyip yiyip yatıyor sadece ve kilo alıyorlae haliyle

poverpuff

kilosu önemli hareketi önemli mama içeriginiz önemli.. yan mama ne veriyorsunuz. (yaş,ev yemegi gibi)veterinere sorun önceki adult mamaya göre yetersiz de kalmış olabilir. kısır mamalar biraz light oluyor zaten. ama şahsi fikrim kediye göre degerlendirilmeli mama meselesi. her kedi bir degil. sevgiler🐈

oamac26

İlk önce kendimi sonra kediyle bir daha kendimi tattım. Kedim ortalama 4.5-5 kilo. Mamanın arkasında 5 kg için 40 gram vermem yazıyor. Normalde verdiğimin yarısı. Bu kadar az mama ile nasıl doyacak :(

oamac26

Teşekkür ediyorum cevaplarınız için. :))

bloodyluxury

Merhabalar,

Mama paketinin arkasında ne kadar verilmesi gerektiği genellikle belirtiliyor. Biz de dikkat etmeye çalışıyoruz, dostunuzun sağlığı için bu çok önemli. Biz 4 öğün olarak veriyoruz, oldukça iştahlı bizim oğlan.

Aralarda eğer çok isterse birkaç tane kuru mamasından verebilirsiniz bence.