İki Kediyi Birbirine Alıştırma

Brnakc

Merhabalar henüz 1 yaşında kısır kedim var dün 2 aylık bir kedi sahiplendim şu an ayrı odalarda tutuyorum kedim yeni gelen kediye kapının altından tıslıyor birbirlerine alışamayacaklar diye endişe duyuyorum
Alıştırma süreci nasıl olmalı ek olarak dikkat edebileceğim bir durum var mı

2 CEVAP

Cennet29

Farklı odalara koyarak en doğrusunu yapmışsınız. Birden bire karşı karşıya getirmek sakıncalı. Kimi kediler kapı altından oynaya koklaşa alışıyor bir araya geldiklerinde saklanarak veya karşı karşıya gelerek ısınıyorlar. Ama kimi kedide şeytan görmüşe dönüyor 😂🤣 umarım kolay alışırlar ufak olanı korumaya dikkat edin. Benim evdeki erkek kedim kısır 1 yaşında ve yavru kedilerden nefret ediyo mesela.

Busraskanli

Merhaba:) tüyleri kadar ömürleri olsun.
Ayrı odalarda eşyalarını birbirlerine koklatabilirsiniz. Sonrasında odalarını değiştirirsiniz. İlk önce birbirlerinin kokularına alışsınlar. Yavaş yavaş da kontrollü bir şekilde bir araya getirmeye başlarsınız. Karşılaşma esnasında kedilerinizin hiç birini kucağa almayın. Evdeki kedi sayısından 1 fazla mama ve su kabı bulundurun bu konuda da tartışma yaşamazlar. Umarım hemen alışırlar😻