Köpeğim Neden Bu Sesi Çıkarıyor ???

Köpeğim bazen sürekli olarak sanki balgam çıkarırmış gibi bir ses çıkarmaya başlıyor. Bu bir nöbet gibi isteyerek yapmadığı belli ve bi kere değil 15 kere falan nefes alamıyor gibi o sesi çıkarıyor. Her seferinde çok korkuyorum. Fransız bulldog cinsi. 2 yaşında.

2 CEVAP

aslihan_e

Bunun birçok nedeni var neden veterinere götürmek yerine buraya soruyorsunuz? Çünkü burdan kimse tam nedenini bilemez. Köpeklerin öksürmesine neden olan çeşitli hastalıkları var. Barınak öksürüğü denen çok bulaşıcı bir hastalık kapmış olabilir mesela. Kalp kurdu ya da akciğer kurdu olabilir. Akciğerinde iltihaplanma olmuş olabilir. Enfeksiyon dışı iç organlarda sorun oluşmuş olabilir. Yani burdan biri sizi bilgilendiremez.

İlk olarak yaptığı şey öksürük değil ve bununla ilgili veterinere götürdüğümde sorun olmadığını bi tür nöbet olduğunu söyledi ama bununla ilgili internette bişey bulamıyorum.