Üzücü Bir Olay Lütfen Fikir Verin...

Seydagulec_

Arkadaşlar küçüklüğünden beri baktigim bi sokak kedisi var kendisini asla ve asla sevdirmiyor biraz asabi bi kız, her an doğuracak vaziyette şuan neyse bugün sokaktaki tüm kedileri besledim o utangac asabi gri kedimize de yaş mama verdim eve girdim 10 dk geçmeden sokakta bağrış koptuğunu duydum balkona koştum bir de ne göreyim benim güzel hamile kızım fotoğrafını attığım deliğe sıkışmış arkasında 10 15 yaş civarı 3 erkek ellerinde süs köpeği kediyi oraya sıkıştırmışlar ben bu olayı görünce direkt balkon camını açıp bağırmaya başladım küfürler havada uçuşuyor tabi o an sinirden oraya uçtum ben gelesiye o. çocukları kaçtılar tabi oan onlar umrumda değildi kediyi ordan nasıl çıkartayım diye uğraşıyorum hafif itekliyorum ordaki deliğin içinden çıksın diye yok asla olmuyor (oradan hep girip çıkarlardı bi sorun teşkil etmiyordu) ağlamaya başladım kedinin bi bağrış sesi var duymanız lazım kendime doğru cekiyorum daha çok bağırıyor orada ölecek diye çok korktum o sıra belediyeyi aradım açmıyor saat 5i geçtiği için dondum kaldım en sonunda yoldan geçenler yardim etti yok kimse çıkartamıyor komşu bi abimiz var durun ben geliyorum dedi itfaiye vs gelesiye hayvan ölecek çünkü o abi kedinin2 ayağını ve de kuyruğunu tutup bicekti var gücüyle anca öyle cıktı çıkmasıyla bi ses çıktı o ses hala kulaklarımda acısını yemin ederim ben hissettim kedinin peşinden gittim gel kızım pisi pisiler vsler ama nafile canını kurtardığına şükrediyorum şuan.Neyse sonradan anladık o delikten ileri gecememe nedeni suriyeliler oturuyor orada kediler iç tarafa girmesin diye üst üste tuğla koymuşlar vatanini satan kişiler bizim ülkemizde kediler onları rahatsız etmesin diye kapatmışlar şaka gibi eğer ki kedi ölseydi bunun hesabını 15yaşındaki ellerinde süsköpeği ile dolaşan ergenlermi yoksa vatansızşerefsiz suriyelilermi verecekti yazık yemin ederim yazık.kediciği o saatten sonra asla görmedim o deliğe girmemeleri için içeridende taşlar koyduk sorum şu sizce kedimizin bebeklerine bir şey olmuş olabilir

10 CEVAP

Sezgek

Allahım bu ülkede gerçekten çocuk sahibi olmaması gereken o kadar çok inşam var ki bende etiket yapmak istemiyorum ama kenar mahalle diye tabir edile bir yerden geçiyordum bir çocuğun elinde şok tabancası 3-5 toplanmışlar bir kedinin peşinde anladım hayvanı koklayacaklar bir azar kaydım bunlara birde ağızları bozuk ki sormayın neyse biz yapmayacaktık öyle bir şey falan yalan ben anladım toplanıp beni dövecekler utanmasalar neyse biraz takıldım orda kedileri bölgeden uzaklaştırmaya çalıştım bunları kovdum ama tabi gitmiyorlar sonra mecbur ayrıldım ne yazık ki bazı aileler kendileri sevgisiz olduğu için çocuklarına hayvan sevgisi daha da önemlisi yaşayan bir canlıya saygıyı öğretemiyor o yüzden okullara zorunlu hayvan hakları ve hayvan sağlığı gibi temel bir ders konulması gerektiğini düşünüyorum umarım o can iyidir ve sağlıklı bir şekilde doğumu gerçekleştirir 😞

aslihan_e

Belki onu köpek tuttu çekti diye korktuğundan bağırmıştır kuzum ama keşke kuyruğundan çekmeseydi. Kuyruğu nasıl duruyordu kaçarken, kırılmış olmasın. Anne karnı esnek olur, bebekler kayar içinde genelde kolay kolay bir şey olmaz. Bizimkiler o halde kapının minicik deliğinde geçiyordu zorla. İnşallah bir şey olmamıştır. Korktuğu için saklanmıştır o şimdi. Kedi girmesin diye olduğundan emin misiniz belki fare girmesin diye koymuşlardır. Annemler de bahçenin her yerini kapatıyor lağım faresi girdiği için ama bizim bahçe telli, lağım fareleri kedilere saldırıp yaraladığı için açık yerleri kapattık. Geçen bizim burda çocuk parkında aynı yaşta çocuklar köpeğin boynunu sıkıp sinirlendirip başka köpeğe saldırttılar. Ben o an köpeğin boynunu sıktıklarını görmedim ablam görmüş, görsem polise kadar giderdim. Çünkü çocuk parkında bunu yapmaları çocuklara da saldırmasına neden olabilir. Hayvanları umursayan yok da. O çocukları takip edip adreslerini öğrenip şikayet etmek gerek. Şuan gündemde köpek saldırıları var, köpekleri saldırganlaştırmaları yasak. Ama olan köpeğe olur, barınağa gidip orda ölür. Yarın inşallah bulursunuz kediyi, olay bugün oldu değil mi?

blue_hpood

ya milletin veledi zinası bizim ülkemizde sefa sürüyor, bu ayrı; elinde köpekle dolaşan veletler desen ayrı, sokaklarında hamile kediler dolaşıyor, yarısı ölüyor, kimi asılıyor, kiminin patilerini kesiliyor. neresinden tutarsan elde kalacak bir görüntü.. ben mücadele edemiyorum kardeşim, sen savaşabiliyorsan savaş..

Selenay1

O çocukların kesinlikle derslerini almaları lazım o deliği de zaten kapatmışsınızdır komple ama yine de yazayım bizler de bu tarz sıkışabilecekleri ya da canlarını acıtacak yerleri düzeltmeliyiz herkes kedi kendisini korur diyip geçiyor ama bu hayvanlar sokakta bir yerden bile düşebiliyorlar benim kedimde mesela öyle olmuştu

Seydagulec_

@sezgek o kadar haklısınız ki maalesef burada kedileri besliyorum diye kedi evleri koyuyorum diye komşuların çocukları mikrop kapacakmış o kadar aptal düşünceleri var ki inanamazsınız. Şu dönemde sürekli çocukların elinde küçük ırk köpek görüyorum oyuncak gibi kullanıyorlar gercekten sanki bi evlat sahiplenmiş gibi değil de ebeveynler çocuklarına oyuncak almis gibiler😣😣

aslihan_e

Kedi hastalıkları insana geçmez ki. Onlara özgüdür. Bizim burda da geçen yıllarda Suriyeli bir aile komşumuzun baktığı kedilere bir şeyler vermiş, onu yiyen kedilerin hepsi sapsarı kusarak ölmüşler. Ama hepsini bir tutmamak gerek. Geçen Suriyeli bir kız ve erkek kardeşi yolda ölü bir kedi bulmuşlar, almışlar ellerine, ölüsü yerde kalmasın diye gömmeye götürüyorlardı. Allah o kediyi kurtarmaya sizi yollamış. İnşallah bir şey olmamıştır. Evcil olsa sahip arardık.

Seydagulec_

@blue_hpood aslında o kadar haklısınız ki önceden bi kedi atmıştım buraya yuva arıyor diye ama kimse cevap vermemişti sonra zaten 3 gün geçmeden güzel bebeğime araba çarpmıştı 1 ay kendime gelememiştim kendime söz vermiştim sokaktaki hiçbir kediyi beslemeyeceğim alışmasınlar buraya gelmesinler dedim ama gerçekten insan yapamıyor ben diğer kedilere yem goturmedigim icjn onlar balkon camimiza gelmişler sanki bana niye yem vermiyorsun bizlere der gibi bakıyorlar o gün anladım ki ben asla onları bırakamayacağım hep bu davada da devam edeceğim Allah biliyor bi ara çok dedim niye bu kadar duygusalım niye diğer insanlar gibi ah yazık diyip sırtımı dönemiyorum diye ama sonradan düşünüyorum da onların ağzı var dili yok onların bize ihtiyacı var lütfen hiçbirimiz mücadelemizi bırakmayalım onlar bu dünyada yasamak için cok güçsüzler😔

Seydagulec_

Lütfen okuyup düşüncelerinizi yazar mısınız bebekler iyi midir😢😢

Seydagulec_

O bahsettiğim suriyeliler eminim ki kediler girmesin diye yapmışlardır ben kedilere yem verirken üzüm çöp vs atmislardi besliyorum alıştırıyorum diye birkaç defa tartıştık öncesinde bu konu icin zarar verdiklerini görmedim ancak keşke kapatmasalardı çünkü diğer kediler de girip cikiyordu oraya, olay bugün oldu o an gerçekten kuyruğuna bakma fırsatım olmadı o kadar hızlı bi şekilde kaçtı ki. Yarın görürsem veterinere götürmek istiyorum ancak çok korkak olduğu için asla çantanın içine girmez.

Seydagulec_

@Selenay1 evet çok haklısınız maalesef evdeki yavru kedim peteğin arasına düşmüştü çok zor çıkartmıştık veterinere gitmiştik o günden sonra peteklerin arasına havlu sıkıştırmıştık bir daha başımıza gelmesin diye inşallah hiçbir canlının başına bu tarz şeyler gelmez gördüklerimiz kurtardiklarimiz şanslı ama ya kurtulamayanlar dediğiniz gibi her fırsatta önlem almak gerekiyor...