Kedim Birden Değişti

Mirabonibon

Selamlar, şu an dehşet üzülüyorum, kedim benimle yaklaşık 2 aydır beraber ve hiçbir eksiği yok aksine sürekli onunla oyunlar oynarım hatta dışarı çıkmalarım büyük ölçüde azaldı sürekli yanındayım ve o da bu durumdan hiç rahatsız değil gibi görünüyor. Kedimi ilk aldığımda vet. bana 2 aylık olduğunu söyledi ama kendisi aldıktan 10-15 gün sonra kızgınlığa girdi ve biz de bilmiyorduk tabii hemen vet. e koştuk ve kızgınlığa girdiğini ama onun daha 2 aylık olduğunu söyledim ve bana kesinlikle 2 aylık değil falan dedi ama söyleyemedi kaç aylık olduğunu her neyse benim tahminimce bana geldiğinde 4 aylık falandı neyse şimdi kedimin 2. Kızgınlığı yaşıyoruz bittikten sonra kısırlaştırmayı düşünüyorum çare yok çünkü ve sabahları benim kedim ki bana sürtünmesin benim üstüme atlayıp ıslak burnunu yanağıma değdirmesin dibimden ayrılmasın bunları hep yapardı kızgınlıkta olsa bile ama bugün hiç yapmadı aksine o kadar sinirliydi ki tahmin bile edemezsiniz çıkardığı sesler, gözlerimin içine bakıp resmen söver gibi sesler çıkartıp yüzüme pati atmalar o kadar üzülüyorum ki şu an benden kaçıyor biraz yüzünü bana sürttü ama sonra tekrar gözlerimin içine bakıp pati atmaya çalıştı kucağıma aldığımda tırmalayıp kaçıyor bugün onunla biraz oyun oynadım göbeğine dokunulmasını sevmez ama ben biraz fazla sevdim sanırım sevdiğimde sinirlenmişti baya ama bunu önceden de yaparız hatta kendisi oyun halindeyken ellerimi gördüğünde kendi kendini yere atıp göbeğini açar ama sinirlenirde ondan olduğunu düşünmüyorum birde mamasını değiştirdim önceden n&d kullanıyorduk sonra proplana geçtik çünkü kedim n&d yi iştahla yemiyordu mama kabında çok uzun süre kalıyordu biraz önce proplan ve n&d yi karıştırarak verdim ve hangisi tam göremedim ama sanırsam n&d yi elleriyle ayırmaya çalışıyor şimdide baktım gözleri yaşarmış göz çevresi sırılsıklam olmuş kendisini sevdirmiyor bu arada dünde biraz propl. yedi şimdi uyumaya çalışıyor ama gözleri yarı açık, bazen ses çıkartıyor ne yapacağımı bilmiyorum yardım edin

8 CEVAP

Firuzecik

Sokaktan sahiplendiyseniz yetersiz beslenmeden kaynaklı olduğundan küçük görünebiliyorlar. Sanırım kediniz dişi. Kızgınlık onlar için çok zor bi dönem olmalı. Sinirlendirecek davranışlardan kaçının sakinleştirecek müzikler dinletebilirsiniz. Proplanı sevdiyse onu verin ama ndden sonra kabız olabilir proplanla her gün yaş mama da verebilirsiniz çeyrek konserve kadar.

Selenay1

Öncelikle proplan çok kötü bir mama nd den kesinlikle ona geçmeyin acana, brit care deneyin. Benim kedim de kızgınlıktayken çok agresif olmuştu resmen ergen çocuk gibi her şeye kızıyordu bağırıyordu. Yani normal kızgınlıkta kedilerin huylarının değişmesi. İlk kızgınlıkta olmasa bile şu ankinde agresiflik artmış olabilir. Çok az doğal bir sakinleştirici verebilirsiniz çünlü çiftleşmedikçe streste oluyorlar ama çiftleştirmeyin yani hayvanı. Erkekse eğer kızgınlıkta da kısırlaştırılabiliyor.

Mirabonibon

Bu arada kedim kendine geldi sanırım stres yaptığı için öyle oldu şimdi beni gördüğünde eskisi gibi mırlayıp kendini sürtüyor inanılmaz mutluyum

Mirabonibon

Ona gimcatin pudingini falan veriyorum ve n&d nin yaş mamalarını kullanıyorduk ama kendisi çok seçici bir dişi olduğundan artık 1 kere yediğini bir daha asla ama asla yemiyor öyle boş kalıyor ben de sokaktakilere veriyorum veterinerlik acil bir durum var mı acaba zaten birkaç gün sonra aşısı var gideceğim ama korkuyorum şu an bir şey olacak diye

Mirabonibon

Proplana geçmemdeki en büyük sebep 7 yıldan fazla kedi besleyen yakınlarım hepsi yıllardır proplan kullanıyor ve onu tavsiye ediyorlardı ben de gidip 3kg sinden aldım aldığım yerde çok övdü bilmiyorum n&d ye geri dönmeyi çok düşünmüyorum çünkü asla iştahla yemiyor mama günlerce kabında kalıyor yese bile çok az yiyor acana düşünüyorum biraz zorlayacak ama ona iyi gelsin yeter

Selenay1

Ya ona bakarsanız benim 10 yaşındaki kedisini 10 yıldır açık, markasını bile bilmediği mamalarla besleyen yakınım da var kedi de maşallah zımpa gibi kediye yetiyor olması ya da iştahla yiyor olması iyi bir mama olduğu anlamına gelmez içeriğine baktığımız zaman kötü ve daha iyi bir sürü mama var eğer şimdi alıştırırsanız sonra kötü olduğunu fark ettiğinizde çok geç olur kedi o mamadan başkasını yemez valla bana sorarsanız iştahlı yemesindense kaliteli yemesi daha önemli

Mirabonibon

Evet haklısınız, acana da karar kıldık veterinerimize danıştıktan sonra hemen geçmeyi düşünüyoruz

Mirabonibon

Ona gimcatin pudingini falan veriyorum ve n&d nin yaş mamalarını kullanıyorduk ama kendisi çok seçici bir dişi olduğundan artık 1 kere yediğini bir daha asla ama asla yemiyor öyle boş kalıyor ben de sokaktakilere veriyorum veterinerlik acil bir durum var mı acaba zaten birkaç gün sonra aşısı var gideceğim ama korkuyorum şu an bir şey olacak diye