İç Parazit Savaşı

beyzathemoc1

Merhaba arkadaşlar 2 kedim var biri luna biri hera luna iç parazit hapını direkt yutuyor hera eskiden yutardı ama son 1 yıldır çok inat ediyor hapı parçalıyor kendini kusturuyor ağzında eritiyor neyse uzatmadan evimde geçici bi köpek vardı asla dışkı salya teması olmadı aynı mama su kabını kullanmadılar köpekte yoğun parazit çıktı köpek gideli 1 haftayı geçti kakaları temizdi ama ben yine de hap vermek istedim luna yuttu her zamanki gibi ama hera hapı ağzında eritti ve bi kısmını tükürdü bir kısmını yuttuğunu tahmin ediyorum ama pek de emin değilim yakınlarımda bu konuda iyi veteriner yok aracım olmadığı için yazın anca götürebilirim iyi bi veterinere ama şöyle düşündüm hera ve luna daima aynı kumu aynı mama su kabını kullanan birbirlerini yalayan kediler herada parazit varsa lunada da olur diye düşünüyorum yani lunada varsa hapla döker gibi geliyor bana böylelikle herada da olduğunu anlarım ve az bir şey ağzında eriyince yutuyor onun hiç faydası olur mu sizin bu konuda düşünceleriniz neler yaş mama ödül mama vs taktikleri işe yaramıyor maalesef defalarca kez denedim :(

2 CEVAP

beyzathemoc1

Bu ay 10 kg mama 50 lt kum aldığım için maddi olarak biraz sıkışığım iç parazit damlaları 150den başlıyor burada :( anca yeniden hap alabilirim ama yutturabilir miyim bilmiyorum sizce birkaç ay bekletsem çok mu problem olur ikisinin de kakası temiz olduğu halde parazit olma ihtimali var mı