Kediyle Araba Yolculuğu

Diremmm

bayramda 1-1.30 saat kadar süren bir yolculuğa çıkmamız gerek ama kedimizi götürmek konusunda kararsızız. 2-2.5 yıl önce 2.5 saatlik bir yola gitmiştik ama o zaman bir yaşında ya var ya yoktu. korona zamanı da sakinliğe alıştı ve 1 yıl önce tekrar kedimizi alıp yola çıktık ama bi 10 dakika sonra ağzını kapatmayıp stres yapınca dönmek zorunda kaldık. yaklaşık 3-4 ay önce de şehir içi bir yere gittik gidiş dönüş 30 dakika arabada durdu ama o zaman sakin kaldı. (1 yıl önceki gidişimizde kucağımdaydı ama kabı yanımızdaydı girmedi 3-4 ay öncekinde kabında gidip geldi) eğer götürmeyip bırakırsam 4-5 gün tek kalıcak 1-2 günde bir arkadaşım gelip bakabilir ama fazla duramayacağı için çoğunlukta tek kalıcak. biraz karışık anlattım ama anlamıssınızdır umarım sizin de tavsiyeleriniz varsa yazarsanız sevinirim. sizce napmalıyım?

1 CEVAP

Kopuk28

Eğer özel aracınızla yolculuk yapıcaksanız önceden 1 saatlik bir tura çıkıp deneyebilirsiniz. Ben kedimi 5 saatlik yolculuğa çıkarttığımda gidişde tasmasıyla kutusunda üst kapağı açık koltukta götürdüm aşırı stres yaptı ve hiç susmadı dönüş yolculuğunda da yine tasması vardı ama serbest bıraktım biraz daha sakin bir yolculuk yaptı, hatta uzun bir süre bagaj camında yattı. Evde tek kalması çok büyük bir stres olur.