Mobilyaları Deşen Kedi

teddybal

Selam herkese, koltuk döşemesini parçalayıp icine giren, bu yuzdenadilat ettirilmiş koltuğu bu seferde alttan yarıp içine giren ve ağzında zımba telleriyle yakalanan, sehpaları yolan yoldugu parçaları kemirmeye çalışan, aşırı hiperaktif 1 yasinda dişi kedi için ne yapılabilir? Tabandan delmesi beni şoka sürükledi, ne yapılır bilemiyorum.

13 CEVAP

teddybal

Ek olarak kedilerin hoşlanmadığı kumaşlar var mı ya da tırnaklarının dişlerinin kesip işlemeyeceği bir kumaş türü, öyle bir şey varsa her şeyi onla mı kaplatsak?

hayrithecat

hahahasa bizim de yatak basliginin arkasi kumasti. O kumasi delmis basligin icine girip girip oturuyor orada 😅 ama bir sey yapamayiz saniyorum ki 🥺 tirmalamayi engelleyen bantlardan alip iyice sarsak belki onu yirtamaz bilemedim ama

emreovec

Yani benimde koltuklarımın hali içler acısı durumda. Bütün köşeleri hep delik deşik. Sonra yatağımın köşeleri resmen yarık. Sonra kapı pervazlarıyla oynaya oynaya söktü. Eşiklerdeki silikonları ağzıyla çekip çekip kopardı. Düşünüyorum engeleyebildim mi diye de koca bir HAYIR :)

simbakedi

https://www.youtube.com/watch?v=cFC2gS15FrI&t=124s&ab_channel=VOL%C4%B0PET-AliAktas
burada 1.40tan itibaren bazı kumaş türleri sayıyor. ama şok oldum yani alttan yırtıp bi de kendine zarar vermesine... deli midir nedir lkasjdlakjsda

teddybal

@simbakedi çok teşekkür ederim hemen bakıyorum. Ya manyak, eğer işbaşında yakalanırsa ve engel olunursa delirip daha fena parçalamaya başlıyor gözünün içine baka baka hırslı hırslı parçalıyor, tam bir psikopat jdjdjd

NorthNight

Eskiden bir vlogta denk gelmiştim baza başlığı için 1 kedisi 1 köpeği olan bir youtuber kumaş seçiyordu. Sanırım tırnaklasada parçalanmayacak kumaşlar var ama bunu yapan yerler az. Belki biraz maliyetlidir ama uzun vadede habire parçalamasından iyidir diye düşünüyorum.
Birde bi yazıda kedilerin aşırı agresif tavırlarının bazı dürtüleri bastırmak amaçlı olduğunu okumuştum. İnsanlardaki dürtü kontrol bozukluğu gibi yani, bence bu açıdan da biraz araştırıp alanında iyi bir hekime danışabilirsiniz.

teddybal

@northnight kedi abimin kedisi, kısır olduğu için de aklıma pek bir sebep gelmemişti açıkçası huyu böyle diye düşünüyordum çünkü hep böyle idi daha küçükken de böyle hırsla bir şeyleri oyar yolardı, kucağa alınca çok masum, koynunda uyuyor sevdiriyor yalayarak uyandırıyor ama evde yaramazlık saatlerinde evi harabeye çevirmiş, o işteyken bir şey olur diye korkuyorum ben de Allah korusun, dediğiniz durumu da danissin bakalım veterinere, teşekkür ederim.

Sezgek

Merhaba ben çok araştırmıştım evimi döşerken tıraşlanmış tay tüyü ve tıraşlanmış kadife aldık tırnaklarını kaşıyamıyorlar orda zaten tırnağını geçirse bile hoşuna gitmiyor ve bırakıyor tırnaklamayı 5 aylık evliyim koltuk takımlarımda bir tane bile hasar yok çok şükür 🙏 😅😂 kedi evini tırnaklıyor ama tırmalama çubuğu u değil böyle köşelerine geçiriyor tırnaklarını yalnız arada perdeler gidiyor ne yazık ki 🥲 yapcak bir şey yok ama eşimle ben geçen böyle çocuk koltuğu gibi bir koltuk gördük baya minyatür onu keten kumaşla yaptırıp almayı düşünüyoruz gönlünce parçalasın diye seveceğine eminim

teddybal

Tadilat* ettirilmiş

teddybal

Mobilyalar sorun değil, evde yalnızken yememesi gereken bir şey yiyip kendine zarar vermesinden korkuyoruz.

teddybal

Yapışkan seven bir kedi malesef, olmuyor onlar bu çocuğa @hayrithecat :/

teddybal

@emreovec bu çocuk da kapı penceredeki camı tutan silikonları

tırnaklarıyla liğme liğme etti, neyse ki onlar kopup düşmüyor yiyemez:') bizi korkutan yiyebileceği parçalar, çare bulsak keşke, ama bulamadık henüz :'/