Köpek Eğitimi Nasıl Olur?

canprofill

Kendim eğitmeye kalksam acaba nasıl yapabilirim. Bu petshopda ki şurup gibi ilaçlar var eğitimde yardımcı oluyormuş güvenebilir miyim?

12 CEVAP

Kobe

neleri öğretmek istiyorsunuz?

canprofill

Rutin şeyler yat kalk yuvarlan attığım topu al gel felan Kalın Yazı

eren

kendiniz öğretebilirsiniz bunları bunlar için şurup ve ilaçlara da gerek yok ödül mamasıyla halledebileceğiniz şeyler hepsi

canprofill

nasıl yapabilirim mesela

eren

ilk olarak şunu söyliyim ne kadar çok tekrar ederseniz o kadar başarılı olursunuz fakat 1 günde sonuç beklemeyin ve çalışmaları kısa tutun. otur ve yat komutu buradan bakarak öğretebilirsiniz. dikkat edilmesi gereken nokta şu önce hareketi öğrenmeli. ilk başta yere yattığında "yat" komutunu söylemeyin sadece ödül mamasını verin daha sonra biraz hareketi öğrendikten sonra tam yere yattı anda sevecen bir şekilde "yat" diyip ödül mamasını vermelisiniz. kesinlikle ceza veya azarlama yapmamalısınız eğitim süresince. çalışmalarını mümkün olduğunca kısa tutmanızı öneririm köpeklerin dikkati kolay dağılıyor uzun olursa hem siz hem de o sıkılırsınızç

canprofill

teşekkür ederim :)

yorkshia_gsd

Hiçbirşeyi bilmiyorsanız köpeğinizi profesyonel eğitime vermelisiniz , şurupla ödül mamasıyla olacak şey değil.
Ödül maması ile eğitilmen köpek bir süre sonra elinizde mama görmezse dinlemez sizi. Ona ödül olarak sevgi vermelisiniz ya da trick training.

Hayvist

Ödül olarak yiyecek her zaman verilmemelidir. Aksi taktirde elinizde yiyecek yoksa komutu yapmayacaktır. Bu nedenle sevgi en güzeli. Ve hiçbirşey bilmiyorsanız bile bir şeyler izleyerek itaat eğitimini verebilirsiniz. Sadece sabırlı olmanız gerekir.

kemall

ödül maması ve övgü&sevgi karışık olmalı evet yoksa hayvist arkadaşımızın dediği gerçekleşebilir.

profosyonel yardım almadan yapmaya çalışacagınız eğitimler köpek üzerinde telavisi mümkün olmayan davranış bozukluklarına neden olacaktır kitap okumakla filim izlemekle nasihat dinlemekle köpek eğitilmesi mümkün değildir izlediğiniz filmler okudugunuz kitaplar aldıgınız tavsiyeler o kişilerin köpeklerinin hikayesidir köpek eğitmek saat kurmaya saat ayarı yapmaya benzemez o kadar basit değil ödül maması kullanmak gibi istanbul köpek eğitmeni 0536 785 07 43

pamuk

o işler ilaçla olmaz ************.com da ödül topu varmış onu tavsiye ederim ama köpeyin ırkına göre deyişir sizin köpek hangi cins
ona göre söylerim beagle ise eğitilemez eğitilirse bile yüzde 10 veya 30.

yorkshia_gsd

eğitilemeyen köpek yoktur , tek nokta davranış-korku-agresyon sorunu olmasın.