Mama Konusunda Yardım.

blue_hoddle

Merhaba, Bozita mama kullanacağım. Fakat İndoor Outdoor gibi farklı modelleri var. Ev kedisi için Outdor Yetişkin kedi maması kullanırsam bir sorun olurmu? Çünkü yetişkin kediler için İndoor modeli yok. Birde Tahıl oranı normal yazıyor bir sıkıntı olurmu? Normalde Tahılsız mama kullanırım fakat. Bozitanın gene Yetişkin kediler için Tahılsız maması yok.

( kedim kısır değil 1 yaşında )

9 CEVAP

blue_hoddle

üst çkma

blue_hoddle

üst çkma

blue_hoddle

üst çkma

blue_hoddle

çok acil arkadaşlar

Selenay1

İndoor yetişkin yoksa zaten kısır mama dır kısır olmayan kediye de yetişkin mama verebilirsiniz

blue_hoddle

@Selenay1
kısır olmayan kediye zaten Yetişkin maması veriliyor ben outdoor maması ev kedileri için verilirmi diye sordum anlamadım dediğinizi tam

Anonymus985465

Outdoor, dışarıda yaşayan yüksek enerji ihtiyacı olan kediler için üretildiğinden ev kedisine fazla gelir. Tavsiye etmem

aeri-l

Bildiğim kadarıyla indoor çeşitleri kısır kedi maması zaten sizin kediniz kısır değilmiş outdoor 1706kj/407 kcal, somonlu hair/skin yetişkin maması ise 1582kj/378 kcal. Aşırı bir kalori farkı yok gibi eğer kediniz sürekli uyuyan, az hareketli ve kilolu bir kedi değilse denenebilir bence. Mamanın adı zaten outdoor ve active, aktif enerjik kediler için de kullanılabileceği belirtilmiş.

NorthNight

Az hareketli bir kediyse yüksek kalori hızlı kilo alabilir. Ama bunuda şöyle dengeleyebilirsiniz. Örneğin outdoor da kedinizin kilosuna göre 50gr önerildiğini varsayalım, siz ev ortamında yeterli hareketliliği sağlamayacağınız için 40-45 gr vererek aldığı kaloriyi düzenleyebilirsiniz.