Yemek Yemeyen Kedi

senaau

Merhaba. 1 haftalıkken annesiz kalan biberonla büyüttüğüm bir kedi var. Şuan 1 yaşında. Bir tanidigim bakıyor. Dönem dönem iştahsızlığı, halsizliği oluyordu ama geçiyordu. Son on gündür hiçbir şey yetmediğini söyledi bakan kişi. Siringayla sıvı besinler verebiliyor sadece. Yaş mama/ciğer/salam vs kedilerin tok olsa bile hayır diyemiceği şeyleri bile asla yemiyor. Bugün veterinere götürdüm tahlilleri vs de yapıldı muayenesi yapıldı hiçbir sıkıntısı hastalığı yok. Ama kesinlikle yemiyor aşırı zayıfladı kemikleri çıktı. Şimdiye kadar dönem dönem iştahsızlıklari oluyordu ama en fazla 4-5 gün ve bukadar çok değil. Ağzına zorla koyduğumuz yaş mamayı bile tukuruyor. Anne sütü almamasiyla ilgili bağışıklığı düşük desem değil kardeşi aşırı iri ve sağlıklı. Ne olduğuna anlam veremiyorum cidden. Vitamin takviyesi felannda alıyor. Böyle bir durum yaşayan var mı?

16 CEVAP

Anonymus985465

Kediniz yemediği sürece kesinlikle hergün sabahtan akşama kadar serum almalı. Yaşamış olduğum bir tecrübe. Aksi takdirde geri dönüşü olmayan organ hasarları yaşar.