İkinci Bir Kedi

Seydosciko

Merhabalar, 8 aydır bizimle birlikte olan bir kedim var,ona arkadas olması için bir kedi daha sahiplenmek istiyorum. İki kedili olmanın zorlukları vardır eminim bu yüzden sizden tavsiye almak istedim. (Kedim kısır ve dişi )

5 CEVAP

aslihan_e

Bu konuda çok soru geliyor. Bunu burdan kimse bilemez. Çünkü iki kedinin anlaşması tamamen o iki kedinin kimyasına huyuna bağlı. Kediniz bir kediyle çok iyi anlaşırken başka kediden durduk yere nefret edebilir. Aralarında bir çekim oluyor. Biri size der ki benim ikinci kedimle ilk kedim hemen kaynaştı çok iyiler, diğeri "İkinci kedimi ilk kedim istemedi psikolojisi bozuldu." der. Ben hepsini yaşadım. Burda yorumları da gördüm. Bu şans işi. Benim gördüğüm kadarıyla bir erkek bir dişi kedi, iki dişi kediye göre bir tık daha iyi anlaşıyor ama birbirinin çocuklarını emziren, birlikte büyüten çok dişi kedi gördüm. Yeni kedi geldiğinde bir risk alacaksınız, bu sizin şansınıza kalmış.

Warriorsans

Bence bir kediye geçici yuva olarak başlayabilirsiniz baktınız anlaşıyorlar o zaman sahiplenirsiniz ikinci kediyi. Ama unutmayın ki ilk 2 haftanın kavga dövüş geçmesi çok normal bizde de öyle oldu. 2 haftadan sonra alıştılar şimdi kardeş gibiler

Seydosciko

Evet haklısınız o konuda endişeliyim zaten,ikinci kedi geldikten sonra anlasamazlarsa diğerine haksızlık etmiş olucam ☹️

Seydosciko

Bu hiç aklıma gelmemisti çok teşekkür ederim ☺️ kedim çok uysal sakin bir kız tek sorunumuz evde tek kalmayı hiç sevmiyo olması,günlük ufak tefek işlerimi halletmeye çıksam dahi kapının önünde sürekli miyavlayip beni bekliyo. Hem ona arkadaş hem de sokaktan bir can daha kurtarmak istediğimden bir kedi daha sahiplenmek istedim. Söylediğiniz gibi geçici yuva olarak denemek çok mantıklı geldi 🙏🏻😇

aeri-l

Warriorsans arkadaşımıza katılıyorum geçici yuva olmak çok mantıklı. İkinci kedi hem maddi hem manevi ilgi, zaman ve para istiyor. Bunları da unutmamak lazım sahiplenmeden önce pek çok kişi en az iki kedi önerse de ikisine de eşit ilgi gösterecek vaktiniz yoksa mesela tek kedi de bir ömür sizinle gayet güzel yaşıyor.