Yavru Kedi Diş Sağlığı

Mirabonibon

Arkadaşlar kedimin diş sağlığı için neler yapabilirim? Diş fırçası ile diş macunu gördüm biftek aromalıymış sanırım kedi ve köpekler içinmiş ondan almalı mıyım? Birde gimcatin diş sağlığı için ödül maması var bizimkisi pek seçici yemez bence ama almayı düşünüyorum yine de. Sizin öneriniz var mı? Tecrübeniz falan

5 CEVAP

Gimlihanim

Diş macunları genelde koruyucu içeriyor. O yüzden biz de bıraktık kullanmayı. Şimdi crystalin sıkıyoruz dişlerini fırçalarken. Bir de cleavet diye veterinerimizden aldığımız bir diş bakım spreyi var. Onu sıkıyoruz. Sizinki daha yavruysa alıştırmak amaçlı ufak ufak yapabilirsiniz abartmadan. Dişleri fırçalarken hindistan cevizi yağı kullananlar da var. Biz hiç denemedik. Alternatif olur belki diye yazmak istedim.

gokhansultan

Ben trixie diş macunu kullanıyorum ama fırçalamak imkansıza yakın. Sıpa nefret ediyo 😀 şimdi diş değiştirdiği için 1.5 haftadır fırçalayamıyoruz kanıyo zaten diş etleri ☹️

Deniz1741

Novomedin dental fingerı var parmağa takılıyor. Veterinerimin tavsiyesiyle aldım ben. Üstüne crystalin sıkıp fırçalamaya çalışıyorum. Başta zor oluyor ama sonradan alışıyor. Hiçbir şey yapamıyorsanız crystalin alıp dişlerine ağzına sıkabilirsiniz bence. Gimcatin denta tabslarını kullandım bende yani iyi geldi mi gelmedi mi bişey anlayamadım :)

Deniz1741

Bu arada benim kendimde dünyanın en seçici kedilerinden biri olabilir ama gimcati yemişti.

bademthecatt

Kliniklerde satılan virbac diş macunu tavsiye ederim kullananlar memnundu. Onun dışında bir pamuğa crystalin,dr.animal veya cleapet sprey sıkarak dişlerini silebilirsiniz veya diş fırçasına sıkıp fırçalayabilirsiniz