Kedimde Lenf Bezi İltihabı

Herkese günaydın arkadaşlar kedimin boğazın da bı şişme fark ettim dışarda baktığımız bir kedi sol boyun altında bir şişlik veterinere götürdüm de lenf bezi iltihabı olduğunu yediği birşeyden olabileceğini söyledi antibiyotik ve bi krem verdi başka yapabileceğim birşey varmı ?

2 CEVAP

simbakedi

ben de kedimi sokaktan aldığımda başta lenfleri şişmişti. bir süre vitamin kullandık ancak geçmedi, sonrasında bize de antibiyotik verdiler. 5 günlük bir antibiyotikten sonra düzeldi, hatta 5. gün bile şişti ama 6. gün kontrolde düzelmiş haldeydi. bu süreçte bağışıklığını yüksek tutmak için vitamin verebilirsiniz, biz öyle yapmıştık veteriner tavsiyesiyle. eğer vitamin alacak durumunuz yoksa da en azından kasaptan 5 tlye tavuk, tavuk ciğeri vb bir şey alıp haşlayıp suyuyla birlikte verirseniz de kediniz için çok yararlı olur.

krem hakkında fikrim yok belki sizinki daha farklı bir şeydir. dediğim gibi bağışıklığını destekleyecek şeyler yaparsanız daha kolay atlatır. çok geçmiş olsun

Halı hazırda kullandığım vitamin var hem onu veriyorum hemde antibiyotik inşallah kısa sürede düzelir yorum için teşekkürler