Kedim Sürekli Kapının Önünde Miyavliyor

Tupcufikret

1.5 yaşında hiç kizana girmeden kısırlaştırılmış kedim sürekli dış kapının önünde miyavliyor ve dışarı çıkmak istiyor. Kafasını dagitsam dahi oyun bitince geri dönüyor ne yapabilirim

16 CEVAP

Sinemsf

Stres önleyici likit yada tabletler var veteriner kliniğine gidin ordan temin edin birde sırtın poposuna doğru tarafına kaşıma gibi hareket yapın rahatlasın

Tupcufikret

Ama herhangi bir stresden olduğunu düşünmüyorum. Dışarı çıkmak istiyor gibi çıkarınca da sürekli istiyor

Deniz1741

Benimki de öyle dişi ve kısır. Balkon kapısı önünde veya dış kapı önünde durur çıkaralım diye bekler. Hala çözüm bulamadım bende.

NorthNight

Geçenlerde apartmana bir kedi girmişti bende kapı eşiğinde ona mama verdim sonrasında kedim bi kaç gün kapıya kafasını taktı resmen, kapıyı açtıkça eşiğe sürünmeler orada miyavlamalar. (Kısır bu arada)
Benzer bi durum olmuş olabilir mi diye düşündüm. Eğer orada onun dikkatini çeken bir koku varsa bu yüzden yapıyor olabilir.

Tupcufikret

Valla sorunu çözemedim gerçekten buda canımı sıkıyor acı acı miyavliyor üzülüyorum. Halbuki evde 2 kediler . Küçük olan yapmıyor büyük olan yapıyor

Kutusuna koyup parkta kapalı şekilde gezebilirsiniz yada kedi çantası alabilirsiniz tasma falan asla önermiyorum. Çünkü en doğal hakları temiz hava almak gökyüzüne uçsuz bakmak. :) biz kedimizi her gün çantası yada boxıyla gezdiririz çimlerin üzerine koyarız kutusunu temiz havada mayışır ve evde hemen uyur deneyin bence 🥰

Tupcufikret

Kutuda çıkarınca miyavliyor ben normal serbest çıkarıyorum site içerisinde olduğu için ama veterinerler çok tavsiye etmiyor

Zeix

hocam fotoğraf yarışması için fotomu beğenebilirmisiniz

Sezgek

Tasma ile gezdirmeyi hiç denediniz mi hem onun içim güzel bir aktivite olur hem de siz rahatlarsınız bence de site içi de olsa kendi başına dışarı salmayın derim yavruyu

Mirabonibon

Ben tasmayla çıkarılma taraftarı değilim çünkü 1 kere alıştı mı artık sürekli ister başa çıkamazsınız hatta bir tanıdığım bu durumdan çok yakınıyordu kedisi sürekli dışarı çıkmak istiyordu çünkü defalarca çıkarmışlar ama kedi bu en doğal hakları sürekli evde olmalarını da doğru bulmuyorum kedi taşıma kutusu veya çantası alabilirsiniz o şekilde gezdirebilirsiniz ama izlediğim bir veterinerin videosunda ise şeffaf taşıma çantaları kediyi güvende hissettirmiyormuş bizim kedide 1,2 balkona çıkardık artık hep istedi saatlerce balkon kapısının önünde miyavlıyordu ama öyle böyle değil pencere açık gördü mü hemen balkona çıkıyordu en sonda pencere kapı ne varsa kapattık yine miyavladı saatlerce ama baktı kimse ona açmıyor yüzüne bile bakmıyor en sonda pes etti bir daha hiç istemiyor kapı falan pencere açık olunca da sadece bakıyor gitmiyor.

Tupcufikret

İnanın ne yapacağımı şaşırdım kedimin uzulmesini istemiyorum ama yoruyor hergun miyav sesleri. Tam olarak ne yapacağımı bilsem ona göre hareket ederim bilmediğim için öyle çıkarma ile cikarmama arasında biseyler yapıyoruz

Deniz1741

Ben bir keresinde tasmayla gezdirme gafletinde bulundum. Sonra hep istedi unutturana kadar neler çektim. En iyisi miyav seslerine aldırış etmemek sanırım. Ama ben de kıyamıyorum. Keşke net çözümü olsa.

Palyaco

Kediniz tekirse herzaman dışarı çıkmak isticektir bunun önüne geçemezsiniz

Sezgek

Yani bilmiyorum benim keşke kızım korkak olmasa da hep dışarı çıkmayı istese bende şikayet etsem yani o kadar üzülüyorum ki o haline balkona bile çıkmayı sevmez balkon kapısı açık olsa bile kapıdan bakar aşırı korkuyor biz aslında kampa falan giderken götürmeyi istiyoruz taşmayla bizimle gelsin istiyoruz ama imkansız evin kapısından çıktığı an korkudan ölecek kendinizden pay biçin bu karantina zamanında içiniz bunalmadı mı isyan etmediniz mi bir nefes alsam demediniz mi bilmiyorum benim kedim bu kadar çok istese alışmasını göze alıp çıkarırdım ben inanıyorum o çıktığı saatlere bir süre sonra alışıp o saati beklerdi diye düşünüyorum

Zeix

hocam fotoğraf yarışması için ihtiyacım var sütlacın fotoğrafını beğenebilirmisinz