Kedimin Mamasını Değiştirmek İstiyorum

Benim kedim kısırlaştırılmış bir kedi ve çok uzun zamandır proplanın somonlu kısırlaştırılmış mamasını yiyor.Ben uzun zamandır kedimin mamasını değiştirmek istiyorum ama o mamaya alıştığı için bir sorun olur mu diye korkuyorum.Değiştirirsem bir şey olur mu?

3 CEVAP

Quinttet

Değişimi yeni mamadan azar azar koyarak yaparsanız bir sorun olmaz diye düşünüyorum. Ayrıca gördüğüm kadarıyla mamaları rotasyonlu kullanmak daha sağlıklıymış.

TATA4242

Köpeklere nazaran kediler yeni diyetlere alismakda bunyesel olarak güçlük çekerler bu sebeple mamayı kullanalı 6 aydan daha az bir süre olduysa mamayı değiştirmeyin.Eger bu süreyi geçti ise değiştirebilirsiniz.Belli bir sure benim tavsiyem tam bir ay eski maması ile karıştırarak verin.Bu şekilde problem riski en aza düşecektir.

Ebrnk

Kedim henüz yavru olduğundan kısırlaştırılmış kedi ve mamaları hakkında bir bilgim yok açıkcası, fakat sürekli aynını kullanmaktansa arada mama değişikliği yapmak iyi olabilir kanısındayım.