Acana Vs Sanabella Vs Brit Care

Zeix

Anket

Acana First Feast Kitten 1.8kg (250tl)
(11 oy)
Sanabelle Kitten 2 kg (215tl)
(3 oy)
Brit Care Hipoalerjenik Haircare Tavuk Ve Somonlu Tahılsız Deri Ve Tüy Bakım Kedi Maması 2 Kg (225tl
(1 oy)
Toplam (15 oy)

merhaba kedim biritsh longhair 10 aylık ve 2 ay sonra kısırlaştırıcam ilk sorum kısırlaştırsam bile aynı mamayı kullanmalımı yoksa kısır maması mı alıyım 2. sorum ise AŞŞAĞA LİNKLERİ BIRAKICAM ORDAN MAMALARA BAKIN hangi mama daaha iyi bilemedim şuan hills kitten scienve plan kullanıyorum ama herkes içeriği kötü diyor bu 3ünden birine geçeceğim
bu acana :https://www.***********.com/acana-first-feast-kitten-yavru-kedi-mamasi-1-8-kg-p-HBV00000ZOHP9?magaza=caddemama&ds_rl=1294343&wt_gl=cpc.6824-PetShop.shop.camp10012447632adgr102397302418&ds_rl=1294343&gclid=Cj0KCQjwvLOTBhCJARIsACVldV3vSs3nuJhvckBqWpkTyx9k5Uc_CcGbA38CjrNZqMgCLjOR7ZCkAM0aAsvnEALw_wcB&gclsrc=aw.ds
bu sanabella: https://www.***********.com/sanabelle-kitten-yavru-kedi-mamasi-2-kg-p-hbv00000lmu4c#
buda brit : https://www.********.com/brit-care/hipoalerjenik-haircare-tavuk-ve-somonlu-tahilsiz-deri-ve-tuy-bakim-kedi-mamasi-2-kg-p-50362290

6 CEVAP

Warriorsans

İçerik olarak baktığımda acana>brit care>sanabelle ama genel kullanıcı yorumları ve kendi deneyimim ben acana first feast mamadan çok memnun kalmadım ishal sorunu yapmıştı ama acana pacifica mamadan aşırı memnun kaldım şimdiye kadar kullandığım en iyisi. Brit care kitten kullanmadık onu bilmiyorum ama tavşanlı ve tavuklu 2 ayrı kısır serisini kullandım ikiside ishal sorunu yaptı ve brit care markada ishal sorunu çok oluyor 10 kediden 4 ünde ishal yapıyor. Sanabelle genel olarak güvenilir ve sevilen bir marka bu gün balıklı bir mamasını verdim bizimkilere ara öğün gibi. Sevdiler ama uzun kullanımda nasıl olur bilmiyorum.

Selenay1

Veteriner hekim bana kısırlaştıktan sonra 1 hafta istediğini yesin bol bol ondan sonra yavaş yavaş kısır mamaya geç demişti

Zeix

linkler bozulmuş ankete tam isimlerini ve fiyatını yazdım merak eden internetten besin değerine bakabilir

Gimlihanim

Kısırlaştırdıktan sonra en kısa sürede kısır mamasına geçilmeli. Yavru kedi maması kullanmaya devam etmeniz uzun vadede sağlık sorunlarına sebep olabilir.
Mamalar arasından en iyi içerik acana nın. Sonra brit care. Üçüncü olarak ise sanabelle. Brit care ishale sebep oluyor çoğu kedide. Riske atar mısınız bilmiyorum. Hills kullanıyormuşsunuz. Acana biraz ağır gelebilir hillsten sonra. Geçişi yavaş yapmanız gerekir.

Warriorsans

Kısırlaştırdıktan sonra elinizde kalan yavru mamasını bitene kadar kullanırsınız yeni alacağınız mama kısır maması olur ama şak diye geçiş yapmak iyi olmaz en az 2 haftalık geçiş süreci öneririm

Anonymus985465

Kuru mama kedilerin sağlığına zarar veriyor. Haşlanmış hindi/tavuk, alternatif olarak Schesir, nd, natura, nutri feline taş mamaları.
Çok sayıda kediniz varsa yukarıda yazdıklarıma ilave olarak Sanabelle öneririm.
Kuru mama seçiminde önemli olan ham kül oranının düşük gerçek et oranının yüksek olması.