Kedilerin Gözü Çapaklanır Mı? Ssiyah Çapaklanma

Edahylmzz11

Merhabalar,kedinizin gözlerinin çapaklandığını hiç fark ettiniz mi? Kedimin sol gözü çapaklanmış siyah bi şekilde. Bir de ara ara hapşırıyor. 5 günde max 4 kere hapşırmıştır. Sizce bu normal mi? Başına gelen var mıı

7 CEVAP

bademthecatt

Çapaklanma normal çapaklanmaya göz akıntısı eşlik ederse o zaman gözde bir problem olabilir

NorthNight

Bazen oluyor bizde de, hapşırma falan yok sadece ara sıra mercimeğin 1/4 ü kadar siyah çapaklanıyor, bazen kendisi patisiyle yüzünü temizlerken hallediyor bazende ben pamukla alıyorum. Çapaklanma aşırı olmadıkça normal diye biliyorum.

Edahylmzz11

Bizde göz akıntısı yok sadece çapaklanma var🥺 ciddi olmasın da önemli değil. Teşekkür ederim yanıt verenlere

Snzlc

benim kedimde de vardı bu durum. hapşuruğun sebebi toz veya polen alerjisi olabilir malum bahar ayındayız. çapaklanma konusunda gözlerinin beyaz kısımları da kırmızıysa konjiktivit olabilir. benim kedimde konjiktivit olduğu için veteriner damla vermişti bir süre kullandıktan sonra siyah çapaklanmalar azaldı. şimdi neredeyse hiç çapak olmuyor.

Warriorsans

Şansta da birkaç haftadır çapaklanma var bana mevsim geçişinden kaynaklı geliyor çünkü başka bir sorunu yok belki sizin kedinizde de öyledir polen alerjisi falan olabilir

BiciriginAnnesi

Çapaklanma normal ılık su ve pamuk ile temizliyorum günlük çapaklanma oluyor normal ama göz akıntısı da eşlik ederse sıkıntı var demektir ki bizde göz akıntısı da eşlik etti
Eczaneden tobrased göz damlası çözelti aldım sabah akşam 1 damla 7 gün kullandı çok şükür düzeldi 5 gündür akıntı yok erken teşhis ile duruma el attık .

Yavru kedime de uyguladım onda da bir daha çapaklanma olmadı
Diğer kedime de uygulayacaktım bir türlü yakalayamadım ona da mutlaka göz damlası uygulayacağım.

Edahylmzz11

Yok kırmızılık yok ama sanki dikkatli bakınca gözü nemli gibi.