Kedim Sanırsam Saç Tokası Yedi

Pinarkara54

Kedim galiba saç tokası yedi ama yerken görmedim bilmiyorum sadece tokanın yarısını yerde buldum parçalanmış bir şeklide ve daha yeni oldu bu olay belki yememişte olabilir emin değilim ne yapmam lazım

15 CEVAP

Kontesiim

Belirtiler illa hemen ortaya çıkmayabiliyor...Lütfen riske girmeyin veteriner hekime danışın sizin de içiniz rahat etsin..Bazen belirtiler halsizlik iştahsızlık kusma gibi ortaya çıkabiliyor fakat bir arkadaşımın kedisi ip yutmuştu hiçbir belirti olmadı 1 hafta boyunca ve maalesef sonrasında çok geç olmuştu bağırsaklarına dolanmıştı ip ameleyat ile aldilar...

aslihan_e

Nasıl bir tokaydı? Plastik mi bez mi? Boyutu ne idi?

Zeix

hocam fotoğraf yarışması için fotomu beğenebilirmisiniz

bademthecatt

Parçalayıp yememişte olabilir her yere baktınız mı bir bakın saklayabileceği yerlere yuttuysa dışkısıyla çıkartma ihtimalide var birkaç gün malt miktarını arttırın ve dışkı takibi yapın

Pinarkara54

Kesin yutuğundan emin olsam herşeyi denicem aöa emin değilim bundan dolayıda onu sitrese sokmak istemiyorum bi 2 gün incelicem bakalım inşallah bi sorun çıkmaz önceden ip yemişliği var ama dışkısıyla atmıştı tokayı yememiştir inşallah yardımlarınız için teşekkür ederim

NorthNight

Bir iki gün gözlemleyin, dışkısına iyice bakın. Dışkıda azalma veya yapmama, iştahsızlık, kusma gibi belirtiler var mı diye. Her ihtimale karşı biraz zeytinyağı verebilirsiniz, malt miktarını artırabilirsiniz eğer yediyse çıkmasını kolaylaştırır.

Warriorsans

Aslında imkanınız varsa şu aşamada veterinere götürmek çok daha iyi mideye bakarlar yutmuşsa direk alırlar bağırsaklara inmeden. Götüremem diyorsanız malt miktarını artırın zeytinyağı içirin yoğurt yedirin sindirimi kolaylaştırır ve dışkıyla çıkarma ihtimalini artırır. Kedilerde o bahsettiğiniz tokalardan yeme durumu çok sık oluyor o yüzden çok dikkatli olmak lazım. 1 hafta boyunca dışkısını kontrol edin kedinizde kabızlık iştahsızlık kusma gibi bir durum olursa bağırsak tıkanmıştır demektir o yüzden acil veterinere götürmeniz gerekir.

Pinarkara54

Kedimin tuvaletini temizlerken bugün baktım tokayı çıkarmış tehlikeli bi durum kalmadı artık dimi

Hemen veterinere götürün onlar direkt anlıyor kusmaları için sıvı bir şey veriyorlar.

Pinarkara54

Ama yedimi emin değilim yediyse ne gibi belirtiler olur

Pinarkara54

Normal siyah bez gibi bi toka

Pinarkara54

Şimdi veterinere sordum 2,3 gün izleyin iştahtan kesilme tuvalete çıkamama olursa getirin dedi

Pinarkara54

Ama ya eğer 2,3 gün içinde tuvaletini yaparsa iştahı kesilmezse bi sorun olmaz heralde

aslihan_e

Evet kurtarmış

Veterinere başvurun umarım problem olmaz kendinizde 😊