Kedim Dişlerini Fırçalatmıyor

stellabennett

çooook fazla zorlanıyorum fırçalarken kedilere özel olan diş fırçasıyla fırçalamaya çalışıyorum şu anlık ve olmuyor neyle ve nasıl yapmamı önerirsiniz

8 CEVAP

bademthecatt

Zorlamamalısınız fırçalamak için parmağınıza bir miktar yaş mama alarak dişlerine sürterek yemesini sağlayabilirsiniz 3 gün tekrarlarsanız belki bu şekilde diş fırçasınada alışabilir

Warriorsans

Bende ilk etapta diş fırçasıyla aşırı zorlanmıştım bizim alışma sürecimiz şöyle oldu
İlk önce makyaj pamuklarına dr animal sprey sıkıp dişlerini sildim bu işlem çok daha kolay oluyor fırçalamaktan ve alıştırmak için bence ideal.
Daha sonra makyaj pamuğuna diş macunu sıkarak dişkerini silmeye başladım.
Daha sonra diş fırçasına geçiş yaptık yine zorlanıyoruz elbet ama iyice fırçalayabiliyorum çoğu zaman.

Zeix

ben fırçalamadım hiç sıkıntı olur mu ? gerek varmı

Zeix

bide fotoğraf yarışması için fotomu beğenebilirmisiniz

stellabennett

evet diş problemleri çıkabilir diş bakımı çok önemli bi de beğenirim tabi wlwkdnxm

Cennet29

Dişler fırçalanmayınca diş taşı oluyor. Onuda temizletmek için hayvanı bayıltıyolar ucuz bi işlemde değil o yüzden fırçayla alıştırmak lazım küçüklükten belkide. Benimki de hiç izin vermiyor :/

Palyaco

Kedilerin dogalari gereği dis fircalanmaz suyuna dental damlanın dr natures dental tavsiyemdir 250 ml suya bir fis yeterli

Yavruluktan alışmadıysa sonradan zor olur , zorlamamak lazım 🤗 kediler için birsürü diş sağlığı ürünü var onlara bakabilirsiniz 😊