Yavru Köpek Ayakta Titreme

akarhan35

Arkadaşlar 2aylık erkek köpeğim var sol ayağını bastığında ayağı komple titriyor bu gün öğleyin farkettim nette gençlik hastalığı falan yazıyor ama keyfi yerinde koşuyor oynuyor iştahı çok açık ayağının üstüne bastığında oluyor genelde bu durum bide geçenlerde bi ara kapıya sıkıştı ayağı ama hangi ayağıydı bilmiyorum tam ondan dolayında olabilir diye tahmin ediyorum kasılma gibi değil sanki tutmuyor gibi bi titreme ama ayağını kullanıyor

2 CEVAP

aslihan_e

Gençlik hastalığının son aşamasına doğru felç geliyor genelde. Öyle olsa anlardınız büyük ihtimalle. İnşallah basit bir incinmedir. Aşı vakti gelinceye kadar köpeğinizi dikkatli koruyun gençlik hastalığı kapmasın. Başka köpeklerden uzak tutun, gezdirmeseniz de iyi olur aşıya kadar. Aşıyı da 5 aylıkken yaptırın, 16 haftaya kadar anne sütünden gelen antikorlar vücudunda durduğu için aşıyı etkisiz bırakabiliyormuş. 5 aylıktan küçükken de yaptırabilirsiniz eğer aşısız köpeklerle iletişimi varsa ama o zaman 16-17 haftalık olunca tekrar iki doz aşılama yaptırmanız gerekiyor.

akarhan35

Abi hiç bir köpekle temas etmedi evde merdivende yer yardım orda duruyor kendi apartmanımız zaten bizden başka giren çıkan yok sadece bahçeye çıkarıyorum akşamları gündüzde işyerine geliyor benimle orasıda kendimize ait ordada bazen dolaşıyor öylece ama kesinlikle hiç bir köpekle teması yok mama kaplarını su kaplarını düzenli yıkıyorum her zaman temiz ve taze oluyor