1 Haftalık Kediye Ne Verilir

cooheaven

yakın arkadaşımın abisi eve 1 haftalık kedi getirmiş annesi ölü olduğu için anne sütü ememiyor bu saatte geldiği için ve bulunduğumuz yerlerde bu saatte açık eczane vs olmadığı için süt bulamıyoruz. acil olarak bu gecelik ne verilebilir gün içinde sadece su ile beslenmiş dışarıda

7 CEVAP

Anonymus985465

Kediler için özel süttozu. Veteriner, pet shop, nöbetçi eczanede bulabilirsiniz. Yavru kedinin durumunu anlatıp ısrar edin. 2 saatte bir şırıngayla ağzının kenarından çik yavaş verilmeli . Yavrunun dili hareket etmeli. Nefes birusuna kaçmamalı

AnaSoni

1 haftalik ancak sıvı alabilirler. Tabii inek sütü dokunacaktir. Laktozsuz secenek bulabilirseniz sulandirarak verilebilir. Tuz koymadan yoğurdu ayran gibi sulandirarak da verebilirsiniz. Yoğurt daha az dokunur diye dusunuyorum. Sıvılari oda sicakliginda vermek sanirim daha uygun. Umarım yarın kedi sütü bulabilirsiniz ❤️

Anonymus985465

Çaresiz durumlarda laktozsuz sütün suyla karıştırılıp verilmesini önerenler var. Doğru olur mu bilmiyorum.

Anonymus985465

Hayvanları Koruma Derneği'ni arayıp yardım isteyebilir siniz. Hiç çekinmeyin. Bir yavrunun hayatı sozkonusu.
7/24 hizmet veren veteriner klinikleri var. Süttozu temin edebilirsiniz.

cat_expert

Normalde süt tozu ve şırınga ile sık aralıklarla az az beslenmesi gerekir süt tozu bulunmıyorsa laktosuzsuz sütü su ile karıştırıp yine şırınga ile besleyebilirsiniz. 24 saat açık veteriner kliniği bulabilirseniz süt tozu tedarik edebilirsiniz.

Anonymus985465

Yavruyu sıcak tutun. Doyurduktan sonra ıslak pamukla poposuna masaj yapın Elinizle hafif bir şekilde karnına masaj yapın. Bu şekilde bağırsağını/idrar torbasını boşaltmasını sağlarsınız.

Kontesiim

Yoğurdu sulandırabilirsiniz bu gecelik ancak sabah süt dozu temin etseniz daha sağlıklı olur. Yoğurdun soğuk olmamasına dikkat edin ve yattığı yeri sıcak kutun bir koli olabilir. Sıcak su torbasi varsa yanına koyabilirsinuz peluş ya da kumaş birşey de koyarsanız daha rahat uyur. Tuvaleti içinde besledikten sonra 3-5 dakika arası tuvaletini yapana kadar zeytinyağı ile poposunu ve karın bölgesini ovabilirsiniz :)