Kedi Kulak Kızarıklığı

Bulutscot

Merhaba arkadaşlar kedimin kulak uyuzu geçmişi ve tek kulağında geçmeyen kirlenme vardı veterinerimiz d vitamini damlatmamızı önerdi şu an kulağı aşırı kızarık ve gözü sulanıyor bu kızarıklık herhangi bir tahrişten mi kaynaklıdır belirtileri mantar gibi görünüyor ama vitamin kullanmaya başladıktan sonra oldu bilgisi olan varsa paylaşabilir mi?(tatil olduğu için veteriner kapalı)

6 CEVAP

Palyaco

Elinizde dr animal health varsa günde 3 sefer kızarıklık bölgeye bamukla silin

Sezgek

D vitamini ni kulaktan mı damlatıyorsunuz anlamadım yani d vitamin yağda çözünen bir vitamindir o yüzden zaten sindirim yoluyla alınır bizim kullandığımız d vitaminlerinden bahsediyorum kulağa ne alaka çözemedim bence alerjik reaksiyon göstermiş gibi duruyor kediniz ben olsam d vitamini damlatmayı derhal keserdim ve başka bir vete danışırdım böyle bir şeyi daha önce hiç duymadım

Bulutscot

Evet var 1 kere kullanıyordum ama deneyeceğim teşekkürler

Zeix

hocam fotoğraf yarışması için ihtiyacım var sütlacın fotoğrafını beğenebilirmisinz

Bulutscot

Evet kulağına damlatmamızı söyledi sadece tek bir kulağında kir problemi var her gün temizliyorum ve asla bitmiyor veterinere mesaj attım d vitamini kaynaklı olamayacağını kullanmaya devam etmemizi söyledi ama ben bırakacağım çünkü kulak kepçesi kırmızı ve alev alev yanıyor.belki mevcutta başka bir problemi vardır d vitaminini de garipsemiştir kulak kirini her gün temizlemeye devam edeceğim tek çare o gibi şu an

aslihan_e

Kedinizi hiç yıkamadınız değil mi? Çünkü kulaklarına bir damla su değse enfeksiyon oluşur onlarda. Damladan ziyade merhem tarzı ürünler kullanınca kediler daha çok rahat ediyor, damladan çok rahatsız oluyorlar. Ayrıca lenf bezlerinden birinde sorun olursa kulağına vuruyor. Geçmişte kızarık kulak ve kir yüzünden veteriner kulak enfeksiyonu demişti ama sorun lenf bezi iltihaplanması çıkmıştı o da aklınızda bulunsun.