Köpeğim Çikolata Yedi Ne Yapmalıyım?

Pavlov

Küçük ırk köpeğim var. 4,5 kg. Albenili marka çikolatanın paketini kopartıp üstündeki kaplama çikolatanın birazını yemiş. Ne yapmalıyım? Nasıl kustururum? Veterinere götürmeli miyim? Lütfen cevap verin.

1 CEVAP

aslihan_e

4,5 kg köpeğin çikolatadan zehirlenmesi için 50-60 gram kadar çikolata yemesi gerekir korkmayın. Çok az yemiş. Böyle durumlarda veterinerler çiğ yumurta akı içirmeyi öneriyor çünkü midedeki besinleri kendisine çekermiş ama sizin içirmenize gerek yok. Seren Serengil arada kendisi minik parça çikolata köpeğine veriyordu. Zehirlense o zehirlenirdi.