Bu Görüntü Normal Miii??

Edahylmzz11

Arkadaşlar kedim dışkılama yapıyor,fakat yolunda gitmeyen vir şeyler var. Ameliyatımız 10 gün evveldi. Fakat şuan poposunda minik tahriş olunmuşta kanamış gibi bi görüntü var ve etrafı koyu renk gibi dışkılamadan mı bilmiyorum … rica ediyorum bilen biri cevaplayabilir mi perşembeye kadar veterinerimiz kapalı. Endişelenmek istemiyorum artık

11 CEVAP

Sezgek

Valla çok net anlayamadım fotodan ama kedilerin anüs bölgesinde pigmentasyon olabiliyor ve bu durum normal ama size anormal gelen durum ne onu net anlayamadığım için yine de vete danışmanızı öneririm

Ece26

Anüsden kan gelmesi bu ameliytla ilgili olduğunu sanmıyorum . Acil bir şekilde veteriner ile iletişime geçin içiniz rahat etsin . Bazı kedilerde mama değişikliğinde böyle kan olabiliyor .

Ece26

Ani mama değişikliği yaptıysanız onunda etkisi olabilir . Size önerim ufak ufak denemek için mamalar alıp hangisi iyi gelicek takip etmeniz . Önceki kullandığı mama ile karıştırıp vermeniz.

Sezgek

Tahriş ve kan kısmı gözümden kaçmış kusura bakmayın Bu durum kabızlık nedeniyle olmuş olabilir proplan yüksek tahıllı bir mama kabız olmuş olabilir kediniz dışkıyı bir kontrol esin küçük parçalar halinde mi oradan anlayabilirsiniz geçmiş olsun

Edahylmzz11

Evet evet parça parça ama küçük değil. Sanırım mamadan kaynaklı oldu,bir dahakinr alıştırıp vericem

Kontesimm

vete götürmenize 2 gün varmıs rahat dışkılaması için biraz zeytinyağı tükettirebilirsiniz 2 gün. düzenli kullanılmamalıymış bu yöntem.

Edahylmzz11

Veterinerimiz perşembeye kadar izinli,minik bi kan görüntüsü var tahriş olur da kanar ya,ya da kaşırsın kanar derin aynı o şekil. Ama ben bundan da inanılmaz rahatsız oluyorum

Ece26

Ne ameliyatı olmuştu kediniz ?

Edahylmzz11

Biz pyometra ameliyatı geçirdik 10 gün önce

Edahylmzz11

Proplana geçtik. Hali enerjisi yemesi içmesi iyi. Fakat mecbur perşembe götürmek zorundayım🥺

Edahylmzz11

Yok hiç zeytinyağı vermedim. Ama şuan dışkılamada bi problem yok. Sadece bu görüntü var 🥺