Köpeğim Bu Sabah Saatlerce Havladı, Komşularım Rahatsız, Sebebi Nedir?

Preisner

Köpeğim normalde hiç havlamaz, ama bu sabah nolduysa bir saatten fazla havladı sürekli. balkona bakıp havlıyordu. susturmaya çalıştım, olmadı bi süre sonra tekrar balkona gidiip havlamaya devam ediyordu. Sabahın altısı, hem beni uyutmadı hem de komşuları uyutmamış az önce kapıya gelip rahatsız olduklarını söylediler. Ne yapmam lazım, yine havlarsa bu sabah?

5 CEVAP

fiary222

Köpeğinizi sabahleyin dışarı çıkartıyor musunuz düzenli? Çıkartmıyorsanız hemen başlayın derim. Sabah kalkıp işe/okula gitmeden 1 saat önce kalkıp köpeği bir yarım saat gezdirmek zahmetlidir ancak köpeğiniz için çok sağlıklıdır. Bu gezdirmenin amacı onu yormaktır ve yorgun bir köpek her zaman huzurlu mutlu bir köpektir. Ayrıca siz evde olmadığınız sürece enerjisini attığı ve huzurlu olduğu için havlamaz.

Köpeğinizin cinsi de önemlidir. Bazı köpek cinsleri havlamaya yatkın olabilir. Eğer köpeğiniz havlamaya yatkın bir cinse hemen havlama eğitimine ''sus'' komutuna başlanması gerekir. Kolay gelsin

ecofield

Köpeğinizi kısırlaştırmış mıydınız?

ecofield

Üreme döngülerinde bu tür huysuzluklar yaşanabilir. Özel günleri gibi düşünün.

eren

normalde yapıp yeni başladığı hareketin sebepleri vardır elbette fakat kestirmesi zor. balkona bakıp havlıyorsa orada onu rahatsız eden veya dikkatini çeken bir şey vardır bunu bulmaya çalışın

Preisner

hayır