British Kedileri

British kedi cinsi olanlardan hep inatçı kediler olduklarını duydum,sizcede oylelermi çok tatlı görünüyorlar 😻

7 CEVAP

Muezzabalim

Benim kızım british inatçı demeyelim de başına buyruk özgür ruhlu bir kedi canı isterse sevdirir yoksa hayatta sevdirmez Elizabeth prenses gibi gezer evde havalı ve kendini begenmis bir cinstir kendileri ,😻

meov

bizimkinden gördüklerim;
kendi sevdirmek isterse sen sevene kadar taciz eder, dibinden ayrılmaz ama sen sevmek istersen kaçar.
ayakkabılık, buzdolabı, yorgan kılıfının içi, çekmece arkaları vs ne kadar absürd yer varsa içine girer, çıkarırsın yine girer.
yabancılara hiç güvenmez. önce bir uzaktan koklar sonra yatağın altına saklanır, gidene kadar çıkmaz.
yemek seçer.
ama bunun yanında;
tuvalet alışkanlığı tertemizdir,
acıkmadan yemez, oburluğu yok henüz,
yatakta temas etmeden uyumaz, en ufak seste etrafı kolaçan eder gelir.
özellikle çocuklara karşı mükemmel tavrı var. ısırmaz tırmalamaz tıslamaz. sanki çocuk olduğunu biliyormuş gibi.

Palyaco

Bizimki scotish baba british kendi isterse sevdirir ve cok seçici yasmama yemez kedi çorbası yer ilk zamanlar 15 farklı mama denemiştik 1.5 yıl önce çok seçici oluyorlar cok hareketli 20 aylık 4 kilo waffl erkek

gokhansultan

@meov un söyledikleriyle birebir aynı benim kızım da. Tek farkı çocuklardan nefret ediyor. Hemen kabarıp tıslıyor ama ne ısırma ne pati vurma yapmıyor. Kaçıp saklanıyor.

teo33

Cinse hemen aldanmayın. Bireyden bireye karakter değişiyor. Mesela bir arkadaşımın kedisi fiziksel olarak benimkine çok benziyor; ama huyları - karakterleri, tavırları inanılmaz farklı... Biri soğuk uzak durur; diğer insan canlısı... Elbette soyağaçlarındaki karışımlara bağlı olarak tipine yansımamış ama huyuna yansımış bir sürü özellik de var olmalı.

Dumandumann

Kedim 2 aylık british shorthair eve getireli 2 hafta oldu
İlk 1.5 hafta ne yaptıysam kanepenin altı dışında bir yerde uyumasını sağlayamadım 2 gündür kendisi kanepenin üzerinde uyuyor sanki beni günlerce uğraştıran o değilmiş gibi 😂😂

pablopicasso

Oğlum ,

Çok seçici, mama seçer, su seçer, insan seçer hatta mama kabı bile seçer. Çocuk sevmez, yaşlı sever.

Sabah 5 de gelir, kalk sev der. Güniçi sevmek istetseniz olmaz rahatsız etme der.☺️

Kafasına göre takılmayı sever. Kucak sevmez. Onun canı ne zaman istetseniz oyun oynar. Asla yüz verme.

Yaş mama ne aldınsa yemedi. Yeni modası malt da seçer.

Böyle uzar gider ama o benim canım, birtanem, herşeyim😻😻