Sokaktaki Köpekler

viccsyy

Sokakta kopek besliyorum.Dun beslemeye gittigimde bıyık bir kopek kosarakve havlayarak beni kovalamaya basladı.Sırf o yüzden köpeklere besleme yapmaya gidemiyorum.Ne yapmalıyım yardımcı olur musunuz lütfen?

3 CEVAP

Gitaradam

Yine havlayarak koşarsa kaçmadan sakin kalıp göz teması kurmayarak beslemeye devam edin bence. Sonuçta içgüdüsel olarak alanını tehlikelerden ve rakiplerden koruyor. Korkutma amaçlı sopayla dolaşanlar da var ama geçmişte travması varsa köpek saldırganlaşabilir sopayı görünce.Bence bir şey olmaz devam etmelisiniz. Buralarda olsa ben gelir mamalari alır beslerdim:))

viccsyy

Cok tesekkurler cevap icin

NorthNight

Mamaları illa köpeklerin yanına bırakmanıza gerek yok eğer korkuyorsanız tedirginseniz, 10-15 metre öteye bırakıp uzaklaşın onlar gelip yer. Sokaktakiler yemek bulamadığı için bazen mama görünce tabiri caizse heyecanlanıyorlar, çoğuda şiddete uğradığı için verdikleri tepki garip olabiliyor.