Kedi Göz Akıntısı

Seymasbl

Merhaba arkadaşlar
İki haftadır kedimin sadece bir gözü sulanıyor bunun için gentagut ve inflased kullandım fayda etmedi sonra netildex ve tobrased kullandık ve hala sulanma devam ediyor tabi bunları veteriner tavsiyesi üzerine yaptım gözünün içinde herhangi bir şey gözükmüyor veterinerimiz gözünü kaşıyorsada olabilir dedi ama bir kaç gündür evde olduğum için gözlemleme fırsatım oldu ve hiç gözünü kaşıdığını görmedim deriye bakıldı herhangi bir mantar problemi yok kendiliğinden geçer mi acaba hiç böyle bir şey başından geçen var mı yorum yaparsanız çok mutlu olurum şimdiden teşekkür ederim

11 CEVAP

simbakedi

yerleri neyle siliyorsunuz? çamaşır suyu vs böyle yapabiliyor ya da duvarları sirkeyle silmek vs. tabi ki çok basit bir çıkarım benimki, bu kadar sey kullandığına göre daha baska bir sey olabilir aklıma ilk gelen buydu.

teddybal

Bazen sadece toz kir sebepli ya da çapak birikmesi sebepli etkilenip akıntıya dönebiliyor, eğer yapmıyorsanız düzenli olarak Dr.Animal döktüğünüz disk pamukla gözlerini silerek temizleyin, bununla Crystalin'e göre daha verim aldığımızı düşünüyorum gözlerde. Başta düzelene kadar günde 3 kere silin sonra düzelince 2 güne bir silersiniz, ama zaten düzenli temizlik yapmanıza rağmen böyleyse tekrar veterinere danışın hatta göz uzmanı olsa daha iyi olur, antibiyotik de kullanmışsınız çünkü. Çok geçmiş olsun.

Seymasbl

En başta netildexi kullanmak istemedim başta ama mecbur kaldım geçmedi daha fazla başka bir damla kullanmak da artık istemiyorum zaten 😞 kum değişikliği yapmıştım ondan sonra oldu aslında ve bunu vetede belirttim tekrar eski kullandığımız kuma geçtim çamaşır suyu vs kullansamda banyoda vs çok çok dikkat ederim bu zamana kadar bir sorun olmamıştı birde yeni olarak biotin macun veriyorum peynirli bunlar yapar mı bilmiyorum vet olmaz dedi ama her şeyi düşündüm geçmiş olsn dilekeriniz için teşekkür ederim

Palyaco

Dr animal health pamuk yardımıyla silin hergun birde tozsuz kum kullanın sıfır toz

aslihan_e

Bizimki de böyle tek gözde akıntı şeklinde başladı biz de çeşitli damlalar kullandık geçmedi. Siz çözüm bulursanız buraya yazın lütfen. Bazı cins kedilerde oluyormuş ama bizimki cins değil. Arada akıyor hep. Bebekliğinde sorun yoktu, çocuklukta ortaya çıktı şuan yetişkin geçmiyor.

bademthecatt

Alerji kaynaklı olabileceğini düşünüyorum bentonit kum yerine pelet deneyebilirsiniz gözünüde düzenli temizleyin göz boyaması yapılıp bakıldı mı?

teddybal

Dr.animal'i damla olarak kullanmayacaksınız zaten, disk pamuğa sıkıp gözündeki akıntıyı birikmeleri silmek için kullanacaksınız, önce göz pınarını yumuşakça silin, sonra iç taraftan dış tarafa (medialden-laterale) doğru göz kapağını silin kendi kapatır zaten gözünü rahatça silersiniz, bir de her göz için farklı pamuk kullanın. Sildikten sonra da 1dk kadar kucağınızda tutun ya da oyalayın ovuşturmasın.

https://youtu.be/cRon_XFIN6I
Tarif edemediysem diye şu videoyu buldum, dk. 2:22 'de denk geldim tarif ettiğim gibi siliyor, bize de veteriner böyle anlatmıştı.

Seymasbl

inşallah faydası olur teşekkür ederim ayrıntılı anlattığınız için 😇

Helinnakk

Aynı durumu bende yaşıyorum genat damla bende kullandım geçmedi sulanması geçiyor 2-3 gün ama bir gözünü diğerme göre daha kısık tutuyor daha fazla kırpıyor vesaire veterinerimiz bize de hiç bie şey yok dedi gözünde ama bizimde devam ediyor acaba mevsimsel mi oluyoe diye düşünmeye başladım biz de kumumuzu değiştiricez sanırım böyöe görünce çok üzülüyorum sanki canı yanıyor gibi 🥺

Seymasbl

Kum tavsiyesi yazabilirseniz sevinirim nerdeyse hepsini denedik ama uzun zamandır kullandığımı değiştirmemiştim geçen ay sanicat kullandık ondan sonra oldu biraz da ben ona yordum
Kedim tekir bir defa daha olmuştu bu şekilde ama o 5 güne geçmişti 2 sene önceydi oda bu baya uzun sürdü 2 hafta oldu yani olumlu yönde bir gelişme olursa yazarım tabi 🌸