Kedim Kağıt Yiyor

cenkk

Kedim son zamanlarda peçete normal kağıt karton gibi şeyleri parçalayıp az da olsa yeme eğiliminde ne yapabilirim?

5 CEVAP

bademthecatt

Kedinizin ulaşabildiği yerlerde peçete ve karton bırakmayabilirsiniz

meov

sadece onları değil naylon, ip, sünger, çiçek her şeyi yiyebilirler. etrafta tehlike arz edecek her şeyi kaldırın. evdekilere de anlatın durumu, onlarda bırakmasın.

NorthNight

Kediler=Bebek benim gözümde. Mümkün mertebe evinizi ona göre düzenleyin ve ortada birşey bırakmayın. Benim zaten 3 yaşında birde oğlum olduğu için ev tamda ikisine göre, dolayısıyla hiç öyle bir girişimi olmadı.
Mümkün olan her eşyayı dolap içinde çekmecelerde tutuyorum, çöpleri sık atıyorum gibi gibi.

martuyl

Bu konuda çok inatçılar, bi defa mimlediler mi gidip gidip parçalayıp yiyiyorlar :D Kaç defa ders notu alcagım kagıtlarımı parçalayıp uçlarını kemirdi :) 5 defa tuvalet kagıdı rulosu yuzunden "kedimle" kavga ettim :D Ama hep o kazandı :D Şimdi tum kagıtlar çekmecede yıgıldı, tuvalet kagıdı rulosu da çekmecede. Açıkta gördugu an affetmiyor :) Ama annemlerin kedisi artık 3 yaşında onun ilgisi kalmadı mesela kagıtlara falan :)

Dumandumann

Benim yavru kedim de aynı durumu yaşamıştım sünger,peçete, kağıt yemeye çalışırken yakaladım merakı yüzünden yapabilirmiş stres belirtisi de olabilirmiş son zamanlarda stresli olmasını gerektirecek şeyleri ortadan kaldırırsanız normale dönebilir bende işe yaradı