Kedim Aşırı Korkak Anlayamıyorum

mytokio

Arkadaşlar kedim 2,5aylık olmasından beri bizimle onu evde sıkarak seven zarar veren korkutan hiçbir şey yok küçük çocuk bile yok evde ama kedim aşiri korkak çıt olsa kaçıyor sürekli kulağı evdeki seslerde vs. Bu duruma çok üzülüyorum çok nazik davranıyoruz ama bu kadar korkmasını anlamıyorum bu kadar stresli bi kedi görmedim hiç. zaten stresi yüzünden bu kadar tüy döküyor. ne yapabilirim bu duruma

7 CEVAP

simbakedi

benim kedim de böyle. bu durum onda stres yaratmıyor. tetik altında değil ancak en ufak seste korkuyor, gözleri büyüyor. sokaktan aldığımızda da videosu var, araba geçiyor korkup kaçıyor falan ve benimki de 2.5 aylıktan beri bizde. daha çok oyun vs belki azaltır stresini, simba gün içinde bizimle aşırı oyun oynuyor mesela. bizle oynamasa kendisi oynuyor. ama başka şeyler varsa veterinerler bazen bitkisel sakinleştirici vb seyler veriyor. danışmadan kullanmayın tabi ama böyle bir yola başvurabilirler belki. bir de bu aralar mevsim geçişinden dolayı cok cok cok cok tüy döküyorlar.

blue_hpood

benimki de böyle.. 1 yaşını biraz geçti ama ödleğin teki. kapı kapansa ödü kopuyor. işin tuhafı dışarıya da çıkarıyorum ama balkonda bile araba seslerinden ödü kopuyor, içeri kaçıyor. havalimanında sakinleştirici vermemenin karşılığı olarak da sesten ve kalabalıktan kafayı yiyerek bana saldırıp parçalaması mutluluğunu yaşattı bana sağolsun. öyle ödlek bir kedi. aklınızda bulunsun seyahat edecek olursanız sakinleştirici kullanın mutlaka. bu sanırım kişilikleri ve değiştirilebileceğini sanmıyorum maalesef..

şuanda kac yaşında kediniz ya da kac aylik

mytokio

şu an 1,5 yaşında

Sezgek

Yani bizim kedimizde çok korkak ne yaparsak yapalım bu huyu asla geçmedi onu tehdit altında hissettirecek bir şey yok dediğiniz gibi hiç bir zman şiddet görmedi sıkıp bunaltılmadı ama karakteri bu ben çok şey denedim ama asla o korkuyu atamıyor eşimin eve geliş saati dışında kapı çalsın ilk işi koltuk altına saklanmak evde en ufak bir ses olsun kulaklar dikilir yani bende bu haline üzülüyorum ama onu böyle kabul ettim 3,5 yaşında ama hala aynı korkaklık devam

Ececimm

benim kedim de öyle çok yabani ve korkak her sese karşı tehdit hissedip kaçıyor

Kinpurb

Benim kedimde böyle. Dahası misafirden nefret ediyor. Aşırı stresli aşırı. Bu davranışı çok üzüyor. Misafir gittikten sonra stresten titriyor o derece diyim size. Çaresi yok sanırım kabullenmek gerekiyor. Annem iş yaparken ses olunca kedim korkuyor kaç kere ailemle kavga ettim o derece ama geçecek gibi değil bu davranışı. En iyisi ayrı eve çıkıp kurtulmak. Yapabilirsen mkedim için mecbur ayrı eve cikicam