İnsanların Hayvanlar İçin Acımasız Konuşmaları

BiciriginAnnesi

Uzun zamandır etrafımda ki insanların ön yargıları boş konuşmaları acımasız lafları yüzünden yorulmuş durumdayım .

Sokak kedisi bu at gitsin alışmış dışarıya çıkmayı aman pisliği derdi kumu maması kılı tüyü millet aç aç kediye köpeğe masraf yapacak durumda mı millet bir dünya laf bırbırbır hepsine tek tek cevabımı veriyorum

Gerekirse evime gelmeyin mümkünse görüşmeyelim sizene siz mi masraf yapıyorsunuz siz mi elinize bir kap mama ile geliyorsunuz siz mi evi temizliyorsunuz siz mi bakımına yardımcı oluyorsunuz tek tek cevabıni fazlasıyla veriyorum

İki gün sonra ay çok tatlı sevgiye çok muhtaç yazık şöyle şöyle 5 gün sonra tekrar aynı sorun delirme noktasına getirdiler , ne isterler bu hayvanlardan ağzı var dili yok yavruların

Sokakta sev sevme demiyoruz lafları eğer çoğu kişi bunlar yüzünden ön yargılı olmasa acımasız duyarsız olmasa herkesin evinde hayvan olsa bu yavrular ne aç kalır ne susuz ne de sevgisiz

Masrafı çocuğunuza yapın kedi köpekle mi oynayacaksınız yani o kadar çok laf duyuyorum ki bunların lafı yüzünden iki yavrumdan da asla vazgeçmem onlardan geçerim ki geçiyorum da ama çocuklarımdan asla ..
Sizin de var mı etrafınız da böyle boş boş konuşanlar nasıl üstesinden geldiniz

20 CEVAP

blue_hpood

fazla ciddiye alıyorsunuz. benim gibi yapın, dalgaya vurun. bir kediye bu kadar para harcanır mı, masrafı bi' dünya vs dediklerinde e sana mı harcayacaktım ** deyin, kakası şusu busu dediklerinde seninkini ileride temizleyecekler, sen bu konuda ne düşünüyorsun deyin tüyü kılı dediklerinde sizden az döküyor deyin ssjashjf benim kadar abartmayın tabii:D

gokhansultan

Maalesef hepimizin çevresinde var böyle insanlar. Genelde takmıyorum söylenenleri. Zaten insanlar dediklerine karşılık bulamayınca susuyolar. Kendi kendime "şimdi ben buna cevap versem ağzımın yorulduğuna değer mi" diyorum. Eşimin hamile olduğunu öğrendik hemen "e kediyi napcaksınız?, Bebeği cırmalarsa verirsiniz bir yere" falan demeye başladılar. Nasıl bir cevap bekliyolar da bu soruyu soruyolar anlamıyorum. Kardeş kardeş yaşayacaklar, ikisi de birbirine bir çok şey öğretecekler.

betulbakioglu

ailemde köpek bakan birisi vardı ona çok yüklendiler yaşı da 18 falan calisiyordu surekli kopegine harciyor diyr cocuga hayati zindan ettiler hic unutmam:(

meov

“ Iııyyyy ben evde hayatta kedi beslememmmm “ deyip suratlarını buruşturmuyorlar mı ! Terliği suratına yapıştırasım geliyor. Valla benim kedim senden benden temiz diye uzun bir konuşma yapıyorum, gıcık oluyorlar bir daha konuşmuyorlar :)

Cubik

çok haklısınız. insanlara kedi beslediğimizi söylediğimde heöen sordukları soru: nereye tuvaletini yapıyor . biraz konuştuktan sonra "at dışarı gitsin işte" gibisinden şeyler söylüyorlar. çok gıcık oluyorum sanane benim beslediğim kediden? sıklıkla söyledikleri şeylerden biride "evde kedi beslenir mi ya?" ...

CalicoMia

21 yaşında bir üniversite öğrencisi olarak evden okuduğum halde aldığım her kuruşu kızıma daha güzel imkanlar vermek adına harcıyorum. İnsanlar laf söyleyince de direk cevabını veriyorum arkasından annem bana destek veriyor. Yiyorsa benim kızıma laf söylesinler geldiklerine pişman ederim onları. Bir keresinde aile yemeğine misafirler gelmişti miayı balkona kapatmışlardı eve bir geldim balkona kapatmışlar çok sinirlendim hemen bağırdım nasıl balkona kapatırsınız diye hemen açtım kapıyı içeri aldım mamalığını da hemen içeri aldım yaz günü hayvanı balkona kapatmışlardı. O gün o tepkimden sonra 1 kişi bile ay kediyi odaya kapat vs diyemedi hepsine ağzının payını verdim :))

meov

“ Iııyyyy ben evde hayatta kedi beslememmmm “ deyip suratlarını buruşturmuyorlar mı ! Terliği suratına yapıştırasım geliyor. Valla benim kedim senden benden temiz diye uzun bir konuşma yapıyorum, gıcık oluyorlar bir daha konuşmuyorlar :)

Casperbeyy

Var tabiki olmaz mı ,her insanın düşünce yapısı farklı.öyle düşünmeleri beni ilgilendirmez ama burunlarını sokmalarına deli oluyorum,veya araştırmadan her konu hakkında fikir belirtmeleri ne.böylelerine cevap bile vermiyorum bir insanın kalbinde o sevgi varsa er ya da geç çıkar ortaya ,benim annem babam da başta alışamadı ama şimdi annem evlenirsen vermem casperı sana diyor , zil çalar çalmaz Casper babamı karşılamaya çıkıyor.siz insanları duymayın bile hiç bir zaman susmayacaklar :)

BiciriginAnnesi

Cubik

çok haklısınız. insanlara kedi beslediğimizi söylediğimde heöen sordukları soru: nereye tuvaletini yapıyor . biraz konuştuktan sonra "at dışarı gitsin işte" gibisinden şeyler söylüyorlar. çok gıcık oluyorum sanane benim beslediğim kediden? sıklıkla söyledikleri şeylerden biride "evde kedi beslenir mi ya?" ...

Ya değil mi bir de tuvaletini nereye yapıyorlar sen nereye yapıyorsan o da kendi tuvaletine yapıyor oturup da salonun ortasına yapacak hali yok yapsa da sanane

Ya bir de at gitsin dışarı nedir bu evde ki kırılan bardağın ve ya kırılan tabağın ve ya dolaptan çürüyen domatesin değil ki

Evde kedi beslenir mi ?

Kediler kokuyor aman aman tek dediğim laf senden güzel koktuğu kesindir 😂

Asıl bu boş konuşanları çuvala koyup belediyeyi arayıp barınağa götürün diye söylecegiz bir de yemek vermeyin bunlara diye tembih edeceğiz vallahi ya şiddeti sevmem ama benim yavrularım için böyle yapılıyorsa şiddete baş vururum

Kontesiim

Valla hiç mi hiç takmıyorum bana denildiği zaman benim kızımdan rahatsız olan benimle görüşmeyebilir kimseyi zorla davet etmiyorum evime kimseyi zorlamıyorum benimle görüş diye. Evladım konusunda katı kurallarım var herkes saygı duyacak..Hayat onlarla güzel hepsi iyi ki varlar canım hayvanlar canım çocuklar :)

izmirle

Bazen susmak en büyük cevaptır. Gözler var sözleri anlatır, sözler var gözleri ağlatır.

martuyl

Bana böyle insanlar hiç denk gelmedi :) Gelseydi de söylediklerine zerre takılmazdım herhalde çunku pek umrumda degil başkaarının söyledikleri, ben yaptıgım işe bakarım :D

Sonuçta yardım işi bu, gönulluluk gerektiriyor, isteyen yapar istemeyen yapmaz. Ya da ben hayvanlar için yardım yaparım, sen insanlar için. Önemli olan ihtiyacı olana el vermek. Zaten başka bi canlıya gerçekten yardım eden insan bu tur muhabbetlere hiç girmez. Onlar insan olarak çirkin, kafaya takmaya degmez bence. Kafaya takacak o kadar çok sorun varken yani :)))

Ebrnk

Onlar bir kedi sahibi olmanın ve bunun verdiği hazzın ne kadar mutluluk verici olduğunu anlayamayacak olan, at gözlüğü takmış zavallılar. Bunun mahrumiyetiyle yaşamaya devam etsinler, kaybeden de onlar olacak. Moralinizi bozmaya değmez, kedinizle daha da kaliteli vakit geçirmeye bakın

sahraxfittiko

ALLAH"IM HAKLILIK PAYI %1000000000 sonunda beni anlayan biriii

ribella

Ammaan efenim boşverin ya o ne demiş bu ne demiş.Hayat sizin hayatınız pasa gonlunuz nasıl istiyorsa oyle yapın.Zaten sizin için degerli,kıymetli bir şeye saygı duymuyorsa bir insan onunla ugrasmaya degmez.Benim bir komsum vardi kendisinin de kedisi vardi.Uzun zamandır arkadaslık yaptıgı birisi gelmiş bir aksam evine,kedisi hakkında ileri geri konusmaya baslamıs.Bu da evinden kovmus gecenin bir yarısında:)) Herkese nasip olamıyor maalesef kedi sevgisi.Nasip olana da ozel hissettiriyor.Ben sokaktaki kedileri severken yada mama verirken şoyle bi bakiyorum da kendi halime şukur ediyorum,mutlu oluyorum.Ne guzel diyorum ya bir kaç kedinin karnının doymasına vesile oluyorum diye.Hele bahçeye çıktıgım zaman o kedilerin bana dogru miyavlayarak koşması var ya nasıl mutlu ediyor beni anlatamam.Ama son iki bucuk senedir bu sekildeyim ondan once bilmiyordum ben de bu kedi işlerini.Ama olumsuz bir onyargım da yoktu.Belki size negatif yaklaşan insanlar da bir gun olur kedi sevgisi nedir,kopek sevgisi nedir tadarlar bu duyguyu.Belki de siz vesile olursunuz.Ne demişler ''fazla nefret hayranlık uyandırır''.