Çene Aknesi

Liladmr

Kedimin çenesinde böyle birşey oluştu sebebi nedir nasıl tedavi edilir bilgi verir misiniz

5 CEVAP

Liladmr

Çelik mama kabı seramik su kabı kullanıyoruz teşekkür ederim

bademthecatt

Plastik mama kabı kullanıyorsanız ondan olmuş olabilir. Mama kabını seramik,cam veya çelik tercih edin çenesinide crystalin veya dr.animal ile günde 3 kere temizleyin

cat_expert

Kullandığınız çelik mama kalıbı gerçekten çelik olmayabilir.

İnternette 40-50 liraya satılan çelik kaplar gerçek çelik değil kaplama olarak tabir edilen ucuz kaplar ve çok hızlı bakteri ürüyor bu ürünlerin üzerinde.

Mama kabınızı da porselen kaba çevirin, kedinizin çenesini de sirkeli su ve pamuk ile günde 2 kez terse doğru silin 1 haftada büyük oranda azaldığını göreceksiniz.

Liladmr

Çok teşekkürler hemen deniyorum

Kinpurb

Bizde aylarca bu lanetle uğraştık ama sonra geçti çok şükür. Bağışıklık düşük olunca da çene aknesi olabiliyor diye biliyorum. Bir krem kullandık o baya azaltmıştı ama sanki kedimin canını yaktı o merhem. Sürdükten sonra biraz kızarmıştı yaktı mi bilmiyorum açıkçası ama ilk suruste bile azaltmıştı ya da geçeceği tuttu bilmiyorum