İshal Olmuş Ne Yapmalıyım

cooheaven

Kedimle 1 yıldır beraberim ama ilk defa ishal olduğunu gördüm. Ne yapmam gerek?

7 CEVAP

cooheaven

@bademthecatt iştahında bir sıkıntı yok halsiz de değil mama değişikliği yaptık fiyatlardan dolayı. patates vs vermek isterim ama yavruyken patates yoğurt ne varsa yerdi şimdi kuru mama ve yaş mamadan başka bir şey yemiyor yoğurt aşığı olan kedim büyüyünce yoğurt sevmez oldu. Nasıl yedirebilirim peki?

Helinnakk

Mama değişikliğindense bi süre sonra kendiliğinden geçecektir ama sıvı alımını yüksek tutun bide veterinerlerde günlük probiyotikler oluyor tanesi 10-15 tl civarı 7 günlük alabilsiniz ondan

bademthecatt

O zaman büyük ihtimal mama değişikliğinden olmuştur direk geçmek yerine karıştırarak geçiş yapın bir daha mama değişikliği yaparsanız. Benim kedimde seçici tadına bakmadan yememezlik yaptığında ağzının kenarından veriyorum tadını alınca beğenirse devam ediyor beğenmezse zorlamıyorum sizde böyle deneyebilirsiniz muhtemelen mamaya alışınca mama iyi gelirse ishali geçer probiyotikle destekleyebilirsiniz

Hilalpars

Mama degisikligi yapmistir büyük ihtimal az tavukla pirinç haşlayıp verirseniz düzelir

Ececimm

Probiyotik isteyin veterinerden

bademthecatt

İştahı nasıl halsizlik var mı? Hasta olmuş olabilir mama değişikliği yaptıysanız ondan kaynaklıda olabilir veya parazit kaynaklı olabilir iştahsız ve halsizse kusması varsa hekime muayene ettirmek iyi olur evde yapabilcekleriniz haşlanmış patates içine birazda pirinç koyarsanız iyi geliyor çok yemesin haşlanmış tavukta verebilirsiniz bunlar iyi gelmezse probiyotik alıp verebilirsiniz fortiflora öneririm

Miniss

Probiyotikler daha yavas etki ediyor eger tavuk seviyorsa suyuyla beraber haslayip verin benim kedime en iyi gelen o olmustu