Veterinerlerin Kedilere Yaklaşımı.

Merveabdn

Merhaba 13 aylık erkek sarman bir kedim var. Agresif , saldıran bir hayvan olmamasına rağmen. Veterinerler direkt sarman olduğunu görünce eldiven takıyorlar ve panikliyorlar. Az önce Fatih hayvan hastanesinden çıktım agresif değil dememe rağmen kedimi tutuşları muayene etme şekli o kadar rahatsız ediciydiki. Çantasına attı resmen. Kedim ondan korkuyor o kedimden. 13 aylık kedi bu seni öldüremez sakin yani. İnsanların bu yaklaşımlarından ve tavırlarından dolayı zaten iyi huylu olan bir kedide agresifleşiyor. İlk aşılarında iğne yapılırken bile sesini çıkarmamıştı. Ama eldivenle bu şekilde kaba davranışların dolayıda artık kedim veterinerden hoşlanmıyor. Keşke veterinerler bu konuda bilinçlense.

1 CEVAP

NorthNight

Bence böyle bir genelleme doğru değil, bizim veterinerimiz kedi saldırganda olsa bağrına basıyor mesela. Keşke her meslekte herkes daha duyarlı olsa.