Diyet Mama Önerisi Lütfen..

Cesur16

merhaba.kedim 8 ay 20 günlük.iki gün önce kısırlaştırdım mama arayışındayım.kilosu biraz fazla 5,9.veterinerimiz diyet mama(virbac) önerdi.sizlerin önerisi nedir.bebek çünkü daha hem vitamin alsın hem de kilo almasın istiyorum da var mı öyle bir mama.teşekkürler.not!!!!!!paşam çok seçici kuru mamayı yaş mama ile karıştırıp veriyorum.ve sadece kuru mamaya geçmek istiyorum....

9 CEVAP

gokhansultan

Her öğün yaş mama vermenizde sıkıntı yok merak etmeyin. Ama tabiki kuru mamaya alışması da önemli. Yaş mamayı azaltmışsınız zaten. Yakalıktan sonra bu sistemle devam edip tamamen bitirebilirsiniz. Kuru mamaya tam alıştıktan sonra yaş mamayı haftada 3 defa verebilirsiniz. İyi içerikli bir yaş mamaysa gönlünce yesin çocuk :)

Cesur16

öncelikle teşekkür ederim.ikisini karıştırıp vermek bana hiç zor gelmiyor da her öğün yaş mamayı veterinerimiz dağil kimse önermiyor ve ikisi olunca çok yiyiyor.tok evin aç kedisi hep aç oğluşum.doymak bilmiyor.evet yaş mamayı biraz daha az veriyorum da iki gündür yine sadece yaş mama verdik.yakalık yüzünden yiyemiyor kaşıkla besliyorum:(

Ebrnk

Biz hiç kullanmadık fakat az evvel tesadüfen aradığınız türden mamalara denk geldim, sanabelle Light, royal canin Light, orijen slim, hill ve molly gibi markaların da light olanları mevcut. Dilerseniz araştırabilirsiniz, felicianın ise testeri var Petlebide yine, deneyebilirsiniz

Selenay1

Virbac ben yavru kedi için olanını kullanmıştım hiçbir sıkıntı yaşamadım içerik olarak da güzel bir mamaydı diye hatırlıyorum kedim çok hastaydı kendisini toparlamasına yardımcı olmuştu güzel bir marka

Palyaco

Natures verty kisir mamasını tavsiye ederim kilo problemine birebir

simbakedi

yaş mamayı giderek azaltıp başka kapta vermeye başlayabilirsiniz. simba hasta olduğunda ben de yaş mama ve kuru mamayı karıştırıyordum ve alışmıştı. sonra ona yaş mama tabağı aldım ve yaş mamasını azalttıkça ona koydum, böyle böyle alıştı tekrardan kuru mamaya (aslında bir gün sinirlenip bir anda yaş mamayı kesince pes etmiş de olabilir, açlığa gelemiyor çünkü :D)

bence diyet mamaya geçmeyin bu arada. kuru mama + yaş mama ne kadar sağlıklı olsa da sizin için pratik değil sanırım. sadece kuruya geçtikten sonra kilosuna uygun mama miktarından 10g eksik vererek de azaltabilirsiniz kilosunu. daha 8 aylık kedi bence diyet mama kullanmamalı. siz de eğer ölçülü verirseniz kilo verir diye düşünüyorum. gözünün yaşına bakmayın yoksa obez olup ilerde bir sürü hastalıkla uğraşacak :') benim kedim de 1.5 yaşında şu an ve 1-1.5 ay öncesinde 8 kiloydu, ölçülü verdikçe azaldı 7.7 oldu :D

bir de eğer yaş mamayla birlikte kuru mama verdiğiniz zaman birinden birini az vermelisiniz. örneğin günlük kuru mama miktarı ile yaş mama miktarını karşılaştırıp birini sabit tutun ve diğerinden kısın. tam anlatabildim mi bilmiyorum da kjasdakjshda

Cesur16

hepinize çok

Cesur16

hepinize çok teşekkür ederimm....

bademthecatt

Kedim 3,5 yaşında bizimde kilomuz 5400 çıktı kilosu artarsa diyet mama önerdi hekimimiz ben şöyle bir yol izliyorum şuan kuru mamasını verdiğim miktardan yaklaşık 10 gram azalttım tabi bu durumdan hiç memnun değil sürekli mutfakta bir şeyler dileniyor tezgaha masaya çıkmayan yavrum hep oralarda dolanıyor aslında açta değil maması yetiyor sadece pis boğazlık yapıyorlar😂 nd mamaya geçtiğimizden beri daha tok tutuyor sanırım yetiyor yediği miktar günde en az 30 dakika koşmacalı oyunlar oynuyoruz hareket etmeleride önemli böyle yapıyorum bakalım ne kadar zayıflıcaz. Birde kedinizi kısırlaştırmışsınız dikkat etmelisiniz kısır kediler daha çabuk kilo alıyorlar ilerde hastalıklarla karşılaşmamaları ve sağlıkları için biraz zayıflamaları iyi olucak😊