Arka Partisinde Tüy Azalması Kızarıklık

pebina

İşten yeni geldim ve 3 günlük bayram yoğunluğu üzerine kedimde bunu farkettim. Canım çok sıkıldı arka Patilerini yolup duruyor. Yaşayan birisi var mı yarın çalıştığım için eşim götürecek ama bu gece aklıma takılıp duracak sinirden kendime kızıyorum

11 CEVAP

Sezgek

Çok farklı nedeni olabilir mantar stres mama egzama alerji net tanıyı vet koyabilir ne yazık ki özel ışık altında bakıp gerekli tahlilleri yaparak sizin şu an için yapabileceğiniz en güzel şey basa cristalin ya da de animal gibi bir solüsyonla orayı temizlemek rahatlatır en azından geçmiş olsun

Hilalpars

Durumunu bize de dönüş yapar mısınız

pebina

teşekkür ederim bakalım bugün veteriner ne diyecek erken farketseydim bu kadar boşluk olmazdı dikkat edemedim diye kendime sinir oldum

pebina

veteriner mantar ya da protein ürünlerini fazla yedirdiyseniz alerji yapmış olabilir dedi. Bende iki günde bir yoğurt veriyorum peynir ton balığı bir hafta verme bunları bir bakalım dedi krem yazdı. Bakacağım bakalım geçmezse başka veterinere götüreceğim.

Utkan92

Benim kedimde de böyle açıklık olmuştu veteriner mantar olmuş dedi. Eve yayıldı çok uğraşmıştık zamanında geçirmek için hatta bir daha o bölgede tüy bile çıkmadı. Kedi iyileşince 1 kasa sirke ile evi 3 gün temizledik sirke öldürüyor sadece.

Akgul84

Mantar var mı yok mu dedi vet. benim kediminde bu şekilde ne kadar dikkat etsemde açılma olana kadar uzun tüylerden farkedilmiyor maalesef ve 1 seneyi aşkındır uğraşıyorum gıda alerjisi denildi doğru mamayı bulduk ama 1 ay içinde düzeliyor aradan 2 hafta geçmeden tkrrlıyor ben artık kum alerjisi olduğuna kanaat getirdim bide değiştirip öle bakıcam benm kedimde beyaz tüylü derileri diğer kedilere göre biraz daha hassaslar çünkü

Tarcin2021

Benim kedimde de aynı bu şekilde çıktı. Patisinin tam köşesinde. Veteriner protein fazlalığından kaynaklı dedi. tavuk ve ev yemeği vermeyin balıklı mama verin dedi. yaklaşık 3 aydır tavuk çok nadir ve tadımlık veriyorum evde yeniliyorsa eğer. Bunun dışında balıklı mama kullanıyorum. ancak ne yayıldı ne de düzelme oldu. Mantar aşısını yapmıştı. İlaç falan vermedi. Açık bir şekilde kaldı orası.

pebina

Umarım bizimde protein fazlasıdır. Mantar değil gibi dedi bir hafta gözlemleyeceğim bakalım.

pebina

tabikiii yazarım

pebina

Cihazla baktı mantar değil gibi ama kesin diyemiyorum dedi. Gıda alerjisi de olabilir dedi. Ben de kum mu acaba dedim son aldığım kum beni rahatsız etmişti tozutma konusunda acaba o mu diye düşünüyorum. 1 haftaya geçmezse sirke batikon ilaç ile başka vet e gidicem

Tarcin2021

Benim kedimde de aynı bu şekilde çıktı. Patisinin tam köşesinde. Veteriner protein fazlalığından kaynaklı dedi. tavuk ve ev yemeği vermeyin balıklı mama verin dedi. yaklaşık 3 aydır tavuk çok nadir ve tadımlık veriyorum evde yeniliyorsa eğer. Bunun dışında balıklı mama kullanıyorum. ancak ne yayıldı ne de düzelme oldu. Mantar aşısını yapmıştı. İlaç falan vermedi. Açık bir şekilde kaldı orası.