Mama Hakkında.?

sanurab

Arkadaşlar merhaba;
11 aylık scotish cinsi kedim var şu an hamile. Mama olarak n&d marka mama ve ek vitaminler kullanıyorum. Ama aşırı derecede tüy dökülmesi var kedimde uzun süredir. Veteriner hekim muayenesinde sağlık açısından herhangi bir sıkıntısının olmadığı belki mamaya bağlı olarak tüy dökülmesinin olabileceğini belirtti. Bende tekardan mama araştırmasına başladım. Bir kaç tane mama buldum ve tavsiyenize ihtiyaç duyuyorum. Bulduğum markalar;
#Bozita
#Nutri felina
#Royal Canin
#Acana
Bununla beraber hamile olduğu için kedim beslenme olarak verebileceğiniz başka tavsiyeler varsa sevinirim.
Şimdiden teşekkür ederim..

7 CEVAP

samcoo25

Mamadan ziyade mevsim geçişinin büyük etkisi oluyor tüy dökümünde, mama kaynaklı da olabilir tabii .. Size önerim Acana First Feast’le devam etmeniz, iki senedir kullanıyorum diğer çeşitleriyle birlikte .. Acana farkını hissettiren bir mama hem hamile kedi içinde oldukça besleyici oluyor benim kedimde hamile .. Bu dönemde çocuğun güçten düşmemesi ve süt oluşumu için vitamin ve mineral alımı üst düzeyde tutulmalı .. O yükü taşıması kolay değil oldukları yere seriliyorlar beslenmeye azami dikkat 🤙

Havva6134

Tavuklu mama ise değiştirmenizi öneririm Royal canin british maması tüy dökmesine iyi geliyor içeriğinde onunla ilgili bir madde var ama taze et oranı kötü n&d gibi bi mamayla karıştabilirsiniz birde mamasına eklenen somon yağı iyi geliyor diye okudum ama denemedim

Gimlihanim

Nd kaliteli bir mama. Yemesi gereken miktarı da yiyordur diye düşünüyorum. O yüzden ek vitamin verip de kedinizi yormayın derim.
Ek olarak nd den sonra acana daha uygun olur diye düşünüyorum. Royal canin tahıllı bir mama kedinizde kabıza sebep olabilir. Geçişi uzun tutmanız gerekir. Bir de acana ve nd kadar içeriği iyi değil. Orta segment bir mama. O yüzden ilk önerim acana olur. Zamanla rotasyon yapabilirsiniz. 4-5 ayda farklı aroma ve markalar denemenizi tavsiye ederim.

Palyaco

Hamile kedilere nutri feline yavru iyi gelir tüy sağlığı ve yavrular doğduktan sonra süt oluşumu

sanurab

Hangi vitamin ve mineralleri kullanıyorsunuz.? Ben vmp tablet ve malt kullanıyorum

izmirle

Kaliteli bir kuru mama kullanıyorsanız ek bir vitamin vermenize gerek yok nutri feline deneyebilirsiniz. Her mama hee kediye maalesef yaramıyor.

Bbgm

Virbactan şaşmayın derim. Güvendiğimiz tek marka bizim.