Kedimi Traş Ettirmeli Miyim?

CalicoMia

Merhabalar ailem miayı traş ettirmemi istiyor aslında nispeten bende istiyorum çünkü birkaç gün önce fark ettim ki karın kısmı hep keçe gibi ve ne kadar tarasam da bir türlü o bakımsız görüntüsü gitmiyor kesinlikle anestezisiz bir pet kuaförde miaya davranışlarını görebileceğim veya yanında olabileceğim bir yerde traş ettirmek istiyorum ama bir o kadar da strese girer bize küser diye de korkuyorum sizce ne yapmalıyım?

8 CEVAP

Gimlihanim

Açıkçası ben de mecbur kalınmadıkça önermem. Taranmayan kısımları makasla kesebilirsiniz diye düşünüyorum. Anestezi olmaması traş ettirmeyi daha masum hale getirmiyor ne yazık ki. Çok fazla stres oluyorlar. Zor kullanmak durumunda kalıyorlar. Bu da çok fazla geriyor yavruları.

bademthecatt

Traş ettirmeyi asla doğru bulmuyorum mecbur kalınmadıkça açıkçası sizin durumunuzda bir mecburiyet göremedim lütfen yanlış anlamayın. Tüyler kedileri kışın soğuktan yazın sıcaktan koruyor traştan sonrada psikolojisi bozulabilir biraz onlarıda anlamaya çalışalım şöyle bir tavsiye verebilirim keçeleşip düğüm olan yerler varsa makasla dikkatlice kesebilirsiniz her gün düzenli tarama yapabilirsiniz veya traş yerine makasla tüylerini kısalttırabilirsiniz

Warriorsans

Furminator tarak edinin onunla güzelce tarayın düzenli tararsanız kendine gelir tüyleri haftada 1 15 dk taramak yetiyor

Selenay1

Furminator kullanıyorum ben de gerçekten güzel bir tarak başka bir tarağım daha var çok daha iyi ondan deneyebilirsiniz

Deniz1741

Furminatör tarak edinin. Traş etmek asla doğru değil.

Busraskanli

Merhaba:) ben de traş ettirmeyi doğru bulmuyorum ama tüylerin keçeleşmesi de deriye zarae veriyor. Keçeleşen tüyün altındaki deri nefes alamadığı için yaralar oluşabiliyor. Derisini kesme ihtimaliniz olduğunuzdan bence keçeleri makasla kendiniz kesmeyin. Veterinerde yaptırmanız en iyisi olur. Makasla olmayacak gibiyse sadece keçeleşen tüyleri traş ettirebilirsiniz.

CalicoMia

Gimlihanim bende aynı düşüncede tim fakat hem ailem baskı yapıyor hemde furminator üm olduğu halde tüyün bu görüntüsü hiç değişmiyor özellikle koltuk altındaki tüylerin leyli sanki şekerli su dökülmüş de birbirine yapışmış gibi ne yapacağım bilemiyorum

Hilalpars

Bence Traş etmek onların doğasına ters. Aşırı stres oluyorlar ve depresyona girebiliyorlar. Tüy sağlığı için spreyler ve bakım yağları kullanıp düzenli taramanızda fayda var.