Kedimin Tirnagini Keserken Tırnağı İki Yandan Çatlıyor Neden Oluyor.?

Kedimin tirnagini keserken tırnağı iki yandan çatlıyor canı yandığı içinde kestirmiyor sebebi edeni nedir

6 CEVAP

Selenay1

Bu bazen kesmediğim halde benim kedilere de oluyor. Sebebini bilmiyorum ama normal gibi geliyor bana. Tırmalama tahtasından sonra falan olduğu oluyor. Ama hiçbir zaman tırnaklarını keserken bağırmıyorlar. Siz çok derinden kesiyor olabilirsiniz.

Cennet29

Uçlardan minik kısaltın. Fazla kesince çatlıyor kenarlardan

Efekilic

Tırnak derileri onlar

Hilalpars

Bizimkide sürekli çatlıyor

Selenay1 ucundan kesiyorum ama keserken yinede tırnak iki yana çatlıyor vitamin eksikliği falan olabilir diye düşünüyorum

Eray23

Tırnağı dik şekilde değilde hatay tutup kestiğinizde daha az çatlama olur sonuçta insan tırnağı da yumuşak değilken kesildiğinde çatlıyor