Günlük Mama Ve Su Miktatınız?

pablopicasso

Nedir? Kısır mı? Değil mi?

Belirtirseniz 🙏

9 CEVAP

Helinnakk

Kedim kısır ama ben kedimin önüne bir kahve fincanı kadar her gğn mama koyuyorum su kabını da dolduruyorum o kendi kafasına göre yiyor kilolu bi kedi olmadığı için saatlerle ölçek ölçek vermiyorum açıkcası biraz kilo almasını da istiyorum

Palyaco

50 gr günlük kisir cok kilolu deyil fit bir kedi hiçbir zaman kilo almıyor 50 gr geçmiyor 40 gr bazen ondan fazla ne yaptıysam yemiyor

Gimlihanim

50-60 gr kadar mama yiyordur. Hemen hemen o civarlarda. Ölçülü vermediğim için net bir şey söyleyemiyorum.
Su ise evde en çok bulunduğu 2 odada var. Gün için 3-4 kez tazeliyoruz. 1 odaya daha su kabı koyma niyetim var. Ama o genelde hep aynı kaptan içiyor. Sevdi galiba yerini. Önceden başka bir yerdeydi 20 cm sağında falandı yani. Oradayken çok içmiyordu. İlginç bir tip kendisi.

Sezgek

Proplan kullanırken max 50 gr veriyordum 2 öğün şekilde fit bir kedi değildi brit care e geçmemiz ile birlikte kilo verdi ve fit bir kedi oldu diyebilirim bu beni mutlu etti hala 50 gr veriyorum ama eğer isterse ek vermeyi düşünebilirim çünkü kilo aldırmıyor ama yetiyor bence mama istediğini hiç belirtmedi brit care ile su içmemizde net bir şekilde arttı günlük bir su bardağına yakın içiyordur bu da beni çok mutlu eden şeylerden biri

Benimki de kısır Mera kitten kullanıyorum hala veterinerimiz kısır mamaya sonra geçelim dedi. Bende kabına 60 gr kadar koyuyorum her gün ama max 50 gr yer. Kiloluda değil zayıf da değil minyon bir kedi. Su ise evin 3 noktasında birer kap var. Günde 2 defa değiştiriyorum.

dilanbulent

Kedim kısır ama ölçülü bir şekilde mama vermiyorum çünkü kedim obur bir kedi değil. Kilosu da cinsiyetine ve cinsine göre gayet yerinde. O yüzden ölçüyle mama vermiyorum ben.

Suyunu da günde 2-3 kere değiştiriyorum, normal bir kediye göre gayet iyi su içiyor. Ölçmedim ama çoğu kediye göre daha fazla su içiyor çünkü taze suyu çok seviyor.

gokhansultan

60-65 gr yavru kedi maması yiyor ölçülü koyuyorum. 2 odada suyu var ama yeteri kadar su içmiyor 3.yü koyacağım. Çünkü kediler genelde denk gelirse içiyor suyu :D en az 250-300 ml içmesi lazım. Haftada 4 gün yaş mama veriyorum suyu basıyorum yaş mamaya çorba gibi :) kedi şelalesi alacağım bir de akşam eve gelince çalıştırırım onu :) Sehpaya onun için bardakta su da koyuyorum oradan da içiyor arada :)

Gizem8822

Kasesini boş bırakmıyorum kısır değil. Her gün suyunu tazeliyorum ama genel olarak az su içiyor yaş mamasına su katıp takviye ediyorum

Warriorsans

Kısır 2 yaşında olan şansa günlük ortalama 40 gr kuru mama veriyorum 4 kg oldu boyu kısa bir kedi olduğu için bir tık sisko 😅 yaş mama da değişiyor bazen ortalama haftada 2 3 konserve yiyorlar diğer kedimle bölüştürerek. 9 aylık olan kedim jelibon da 3,5 kg a yakın ama zayıf uzun bir kedi, günde ortalama 70 gr kuru mama yiyor. Suları da şu an 3 ayrı kapta ama sadece birinden içiyorlar büyük plastik bidon bayıldılar ona diğerlerinden içmiyorlar artık 2 günde 1 yeniliyorum tüm sularını. Eskiden 5 kap koyuyordum ama içmediklerini kaldırdım artık. Birde tam odanın ortasına büyük leğenle su koyuyorum ara ara ilgilerini çektiği için gidip gelip içiyorlar oynuyorlar bir süre sonra kaldırıyorum sıkıldıklarında bu da su içimlerini artırmak için iyi oldu