Kedi Tüy Sorunu

reinefee17

Kedim on aylık yetişkin olmasına az kaldı ilk defa bu kadar tüy döküyor mevsim geçişi olduğunu düşündüm ama daha önce en fazla 2 hafta sürmüştü internetten baktım yavru tüylerini döküp yetişkin tüyü çıkarabiliyormuş alttan yeni tüyler geliyor gibi mama olarak Pro Plan hindili kısır mama kullanıyoruz bir sorunumuz olmadı şuana kadar onun dışında yaş mamasını gerekli olan her şeyi kullanıyoruz bu durumu yaşayan var mı veterinere danışmadan sormak istedim

8 CEVAP

bloodyluxury

Merhaba,

Bahsettiğiniz gibi mevsim geçişlerinde tüy dökümünde artış meydana geliyor. Düzenli olarak taramanız bu durumu azaltabilir. Eğer aşırı bir döküm gözlemliyorsanız bence veterinerinize bir danışın.

Bbgm

Bizde de öyle oldu yani hastalık şüphesi bile doğdu içimize ama normalmış veteriner sorun yok dedi. Başka. Bir belirti yoksa korkmayın düzenli temizleyin yutmasına izin vermeyin.

Palyaco

Mevsim geçişlerinde oluyor tabi bu uzun süre sürerse kullandınız mama vitaminlerin karşılamıyor demektir

Palyaco

Cok tüy dökümü olan kedilerde hergun verin malt 4cm yoksa daha büyük sıkıntılar olur tüy dökümü uzun sürerse bu kedilerde bağırsak tıkanması kadar gider kusarak cikarmazsa

Palyaco

Diskisina takip edin tüy olup olmadığını buda önemli cok tüy dökümü uzun sürerse

reinefee17

Pro plan mama kullanıyorum her gün taramaya başladım zaten düzenli olarak Malt veriyordum haftada iki kez üç dört kez vermeye başladım çoğu kişi mevsim geçişinden olabileceğini söyledi şimdilik sorun yok

ratt_01

Bu aralar maltı her gün vermenizi tavsiye ederim

reinefee17

Teşekkür ederim tüy dökümü azalana kadar öyle yapacağım