Kedime Yaş Mama Ne Kadar Vermeliyim

latte9

Normal mamayı çok sevmiyor ancak yaş mamaya bayılıyor ve gerçekten istediğini belli ediyor hareketleriyle yaş mama istiyorum diyor her gün veriyorum veteriner her gün kesinlikle vermeyin diyor ancak o yedikçe veresim geliyor kuru mamadan soğur diye de korkuyorum ne yapmalıyım

11 CEVAP

Gizem8822

Haftada iki paket veriyorum. Bir paketi yarıya bölüp iki gün veriyorum böylece haftanın dört günü yaş mama yemiş oluyor. Az verdiğim için kuru mamada yemiş oluyor

Ebrnk

Kuru mamadan soğumaz, benim ana besinim kuru mama, ama her gün illaki bir yemek kaşığı bile olsa yaş mama veririm. Ki yaş mama yediklerinde kuru mamayı da daha rahat sindirdiklerini düşünüyorum. Sadece kuru mama vermeniz, böbrek taşı ve idrar yolları enfeksiyonları, kabızlık gibi birçok üriner hastalığa sebebiyet verebilir, bu yüzden Allah korusun ama kedisini kaybedenleri bile okuyoruz maalesef . Yaş mamadan vazgeçmeyin, abartmadan az da olsa her gün verin kanaatindeyim. Bir de tedbir amaçlı kızılcık özlü tablet veriyorum ben, daha rahat yapıyor idrarını bilginize

Warriorsans

Sağlıklı içeriği temiz yaş mamalardan verirseniz bir sorun olmaz ama jöleli falansa çok vermeyin derim haftada 2 idealdir. Ben yaş mamayı onların ihtiyaçlarına göre veriyorum bazen az su içtiklerini düşündüğümde sulandırıp veriyorum bazen ödül niyetine veriyorum genelde haftada 2 3 konserveyi 2 kedime bölüştürerek veriyorum

Palyaco

Soslu bol sulu yasmamalar kullanırsanız haftada 3 sefer vermeniz yeterli yasmama açıldıktan sonra tüketilmelidir tamamı felicia fleto bol sulu

cat_expert

Kedinin her istediğini vermeyeceksiniz elbette.

Bizim kedimizde kazandibi yemeye bayılıyor ama önüne hergün kazandibi koymuyoruz.

Haftada 1 veya 10 günde bir idealdir bence.

Kontesiim

Merhabalar haftada 2 defa verebilirsiniz kuru mamanın yanında takviye olarak desteklemek adına yaş mama çok önemli su miktarı daha fazla ve arkadaşlarında bahsettiği üzere böbrek ve idrar yolları içinde yaş mamanın önemi büyük tek düze beslenme şekli kuru mamayla sağlıklı olmayacaktır

theyusra

ben her gün yarım paket veriyorum, haftada bir çok az bence en az haftada 2 olmalı çünkü kedilerin su su alımı çok önemli.

Utkan92

Kediler yüzsüz maalesef hergün verin hergün yerler ben haftada 1 veriyorum. Onun dışında macunları var onu hergün veriyorum sadece oda ödül gibi oluyor zaten

bademthecatt

Haftada 2 kez içeriği temiz ve güzel yaş mamalardan verebilirsiniz kuru mamadan soğumaz kuru mamasını sevmiyorsa başka bir marka deneyebilirsiniz kedinizin diş temizliğinide düzenli yaparsanız sorun yaşamazsınız

Hilalpars

Bende hemen hemen hergün yarım paket veriyorum sadece kuru mama yediğinde sindiriminde ve tuvaletinde zorlanıyor bağırıyor temiz icerikli yas mamadan zarar geleceğini düşünmüyorum

Hilalpars

Bende hemen hemen hergün yarım paket veriyorum sadece kuru mama yediğinde sindiriminde ve tuvaletinde zorlanıyor bağırıyor temiz icerikli yas mamadan zarar geleceğini düşünmüyorum