Kedim Dışarı Hiç Çıkmıyor

Hilalpars

Sokaktan cok korkuyor adım atmayı dahi unutuyor ne yapmalıyım

8 CEVAP

gokhansultan

Evinizin etrafında kediler varsa çıkmasın dışarı Her taraf hastalık dolu :( Ama illa gezsin görsün istiyorsanız tasmayı takın kapıyı açın bekleyin. Onu cesaretlendirmeye çalışmayın kendisi dışarının kokusunu alsın önce bir adım atsın geri gelsin kendi cesaretini kendisi bulsun. Böyle böyle alışabilir belki :)

Kontesiim

Kediniz niçin dışarıya çıksın ki zaten? Evinize aldığınız bir can değil mi kendisi ev kedisi dışarıya zaten çıkmaz çıkmamalı da bence...Çok istiyorsanız belli aralıklarla göğüs tasması ile gezdirebilirsiniz ancak kediniz zaten dısarıdan korkuyormus bence böyle birseye bile gerek yok hayvancağız evde mutlu ne güzel niçin sokağa çıksın

Hilalpars

Güneş almasını topraga yeşilliğe temas etmesini istiyorum onun sağlığı için😊

Kontesiim

Güneşle teması için illa dışarı çıkmasına gerek yok balkonda da güneşlenebilir pencere önlerinde de benim kızım 3 buçuk yaşında dışarıya çıkmıyor ancak gayet sağlıklı balkonumuzu kapattırdık orada bolca güneşleniyor. Dediğim gibi siz de balkonda çıkartabilirsiniz(gerekli önlemleri alarak) ya da çok istiyorsanız göğüs tasması ile de çıkartabilirsiniz ancak parazit aşılarını aksatmamalısınız dışarıdan kapabileceği hastalıklara karşı oldukça önemli

Ben kedimi 2,5 aylıkken çıkarmaya başladım iyi geziyordu ama büyüdükçe sokaktan korkmaya başladı şimdi 11 aylık dışarı cikardigimda strese giriyor aşırı tüy döküyor. Evde daha mutlu sanırım😀

Kedilerimkalp

Evde kalsa daha iyi olabilir dışarıya alerjisi olan kediler oluyor yani sevmeyenler eğer eve alistiysa dış etkenlerden farklı kedilerden korunması için çıkmaması daha iyi olur.

Bbgm

Bizde de aynı durum var. Korkuyorlar sokaktan kıyametler kopuyor arabaya binene kadar bile.

bloodyluxury

Merhaba,

Bu durum bildiğim kadarıyla kedinin karakteriyle de alakalı olabilir. Eğer çıkmak istemiyorsa bence hiç zorlamayın, bazı kediler ev içinde daha huızurlu oluyor.